Archiwa tagu: zestawy farb

Profesjonalne zestawy malarskie

Choć we współczesnym świecie, zdominowanym przez elektronikę i media, sklepów plastycznych jest coraz mniej, to bez wątpienia te, które istnieją funkcjonują znacznie sprawniej i efektywniej niż miało to miejsce kiedyś. Nie trzeba szukać wielu sklepów, by zakupić cały niezbędny sprzęt, wszystko można bowiem dostać w jednym. W nowoczesnym sklepie plastycznym można kupić zarówno sprzęty tradycyjne, jak i zmodernizowane. Bez problemu można dostać płótno malarskie, profesjonalne pędzle czy sztalugi i tradycyjne- sosnowe, i nowoczesne wykonywane z różnych tworzyw. Nie trzeba również pojedynczo dobierać farby, gdyż można kupić całe zestawy farb, w których znajdują się wszystkie barwy i różne rodzaje, od akrylowych po olejne. Właściciele zadbali nie tylko o sam proces tworzenia sztuki, ale również o jej bezpieczne przetransportowanie, w związku z czy, w sklepie plastycznym można kupić również tuby rysunkowe o różnych formatach, oraz teczki port folio, które mogą okazać się przydatne przy promowaniu swoich prac.

Zestawy malarskie dla początkujących i zaawansowanych

Jednym z wielu dylematów współczesnych malarzy jest dobór odpowiedniego rodzaju farb. Najczęściej artyści trzymają się jednego rodzaju farb, które są dla nich sprawdzone i najwygodniejsze, bądź najefektowniejsze. Dla początkujących artystów sklepy ze sprzętem plastycznym oferują zestawy farb, w skład których wchodzą różne rodzaje owych farb, z krótką notatką. Najczęściej jednak wybierane są farby akrylowe, którymi maluje się wygodniej. Drugim rodzajem, najchętniej wybieranym przez malarzy są farby olejne, choć malowanie nimi wymaga doświadczenia, jest nieco trudniejsze, ale za to efekty są wyśmienite. Do określonego rodzaju farb należy jeszcze dobrać odpowiedni pędzel, jednakże ekspedienci służą zawsze radą. Bardziej zaawansowani artyści, którzy lubią eksperymentować ze sztuką, łączą różne rodzaje farb, jednakże nieumiejętność odpowiedniego ich połączenia daje marne efekty, stąd też większość preferuje jeden rodzaj farb. Ważne jest jednak nie to, jakimi farbami posługuje się malarz, ale efekty i talent.

Oferta dla dzieci w sklepach plastycznych

Postęp techniki jest widoczny nie tylko w elektronice, ale we wszystkich innych dziecinach, w tym także malarstwie. Powstają nowe alternatywy pozwalające na wykonywanie coraz doskonalszych dzieł. Na rynek trafiają nowe materiały, a także udoskonalane są znane już produkty. Nowością w ostatnim czasie w sklepach plastycznych są oferty adresowane do dzieci. Cuda jak np. specjalne zestawy farb dla dzieci lub sztalugi dla dzieci, to absolutny hit. Przebojem w tej chwili są również farby do malowania palcami. Jak widać gama dostępnych alternatyw kierowana do najmłodszych jest imponująca. Obok farb dla dzieci w sklepach dla plastyków znajdziemy kolorowe zestawy plastyczne dla dzieci zawierające różne materiały malarskie. Coraz częściej wybierane są także masy plastyczne jak np. ciastolina. Te produkty pomagają w rozwoju dziecka i są zdecydowanie wynalazkami przydatnymi. Pokazują one nam również szerzącą się, wśród producentów i sprzedawców konkurencję.

Sklep plastyczny to doskonały interes

Sklepy dla plastyków to z pewnością bardzo dobry interes. Przecież zaopatrzają się w nich nie tylko artyści, ale tez różne uczelnie czy studenci. Asortyment jaki posiadają jest wprost imponujący. Od prostych bloków, kredek i ołówków, poprzez różnego rodzaju zestawy farb i profesjonalne pędzle na sztalugach i podobraziach kończąc. Znajdziemy tam też tuby rysunkowe czy teczki por folio do przechowywania swoich prac. Wymienione przeze mnie przedmioty to i tak tylko wierzchołek góry lodowej. Przecież artykułów malarskich można wymieniać niezliczona ilość, a każdy z nich posiada wiele rodzajów. Konkurencja jest duża jednak żaden z tych sklepów nie boryka się z problemami finansowymi. Często ich działalność jest rozszerzana o produkty adresowane do najmłodszych. Są w tej grupie np. zestawy plastyczne czy sztalugi dla dzieci. Ponadto coraz więcej podobnych sklepów prowadzi wynajem sztalug, który staje się każdego roku coraz popularniejszy.

Zestawy farb alternatywą na nudę w zimowe wieczory

Na długie zimowe popołudnia zdecydowanie polecam dobrą literaturę. Do tego filiżanka kawy i relaks gwarantowany. To jednak opcja dla osób bezdzietnych. Tym, którzy mają już swoje pociechy polecam rozwiązanie satysfakcjonujące wszystkie pokolenia. Są to farby do malowania palcami. Można je kupić w sklepie dla plastyków, ale także w hipermarketach czy niektórych sklepach zabawkowych w dziale z zabawkami kreatywnymi. Jak już wspomniałam takie zestawy farb ucieszą każdego. Możemy np. rozłożyć na podłodze wielki brulion i stworzyć na nim wspólne rodzinne dzieło. Odbijmy np. zamoczone w farbach całe dłonie, a nawet stopy. W zetknięciu z malunkami innych domowników powstaną naprawdę ciekawe kompozycje. Kolejnymi produktem są farby do twarzy. Posiadają piękne kolory i pozwolą dziecku rozwinąć wodze fantazji. Rodzicom również taka zabawa się spodoba i pozwoli oderwać się od codziennych zmartwień. Nie ma też problemu z usunięciem ich ze skóry.

Zabawki kreatywne pomagają w przedszkolu

Moja córeczka uczęszcza do przedszkola od zeszłego roku. Początki były łatwe, gdyż opowiedzieliśmy małej o obowiązkach, ale także przyjemnościach związanych z byciem przedszkolakiem. Niestety po dwóch miesiącach sielanka się skończyła. Córeczka nie chciała chodzić do przedszkola twierdząc, iż jej się tam nudzi. Okazało się, że poziom faktycznie pozostawiał dla nas wiele do życzenia. Dzieci nie malowały farbami – bo brudzą, nie dostawały plasteliny -bo ciężko ją odkleić z dywanu. Gazetka zmieniła się zaledwie kilka razy w ciągu roku. Mała niczego się tam nie nauczyła. W naszym domu już od dawna były obecne pastele, ciastolina czy zestawy farb dla dzieci. Córa nabyła już wielu umiejętności i zdecydowanie wyprzedzała rówieśników. W tym roku uczęszcza do przedszkola artystycznego, które posiada nawet specjalne sztalugi dla dzieci. Tamtejsza kadra posiada nie tylko wiedzę ale też chęci, aby czas spędzany przez dziecko w przedszkolu nie szedł na marne.

Talent i pędzle szczęścia nie dają

W pewnej malowniczej wiosce mieszka skromny artysta. Jego talent jest wprost porażający. Łudził się więc, iż uda mu się utrzymać z pracy malarza. Otrzymał co prawda kilka poważniejszych zleceń, jednak to wciąż za mało aby z tego się utrzymać. Jest on tak zdolny, że sam wykonał potrzebne mu sztalugi, czy nawet prostej konstrukcji podobrazia. Długo oszczędzał też na zestawy farb i pędzle. Ostatnio sporo udało mu się zarobić odnawiając freski w pobliskim kościele. Nadmienię, iż oryginały wykonali uczniowie samego mistrza J. Matejki. Takie zadanie było więc ogromnym wyróżnieniem. Mimo takich predyspozycji nie było mu łatwo. Po jakimś czasie musiał niestety znaleźć dla siebie inną pracę. Obecnie zajmuje się drukowaniem plakatów reklamowych, w niewielkiej firmie. W jego oczach nie gości jednak radość… Czy jego perspektywy byłyby lepsze, gdyby pochodził z dużego miasta? Być może. Nie dostał jednak takiej szansy i pozostało tylko pogodzić się z własnym losem.

Mistrzowie podobrazia cz. 8 – Abraham Govaerts

Abraham Govaerts był flamandzkim malarzem barokowym. Ochrzony został dnia 30 sierpnia 1589 roku w Antwerpii, zmarł zaś 9 września 1626 roku. Przyszedł na świat w rodzinie handlarza dzieł sztuki, przez którego ręce przechodziło nie jedno płótno malarskie wielkich już wówczas, lub po pewnym czasie twórców flamandzkiej i holenderskiej szkoły. Abraham uczył się malować swoje pierwsze obrazy olejne pod okiem mistrza Jana Brueghela starszego. Na przełomie lat 1607 – 1608 został mistrzem cechowym gilii św. Łukasza. Govaerts tworzył głównie leśne pejzaże, wzbogacane przez kompozycje figuralne autorstwa innych malarzy, między innymi Hendricka de Clerck’a, Fransa i Hieronymusa Franckenów. Dzieła Govaertsa cechowała szczegółowość, doskonały światłocień i zestawy farb o bogatym zakresie barw. Głównymi tematami dzieł artysty była mitologia, motywy biblijne i historia. Widać wyraźnie było, że artysta silnie zainspirowany jest sztuką manieryzmu. Govaerst był nauczycielem wielu malarzy, uczył między innymi Hansa Groenrijsa Andriesa van der Bogaerde i Fransa Snydersa.

Jakie sztalugi są dla ciebie najlepsze?

Malowanie pięknych obrazów wymaga dużego poświęcenia i ogromnego nakładu pracy. Artysta czasem musi pracować miesiącami, żeby stworzyć swoje arcydzieło. Podczas malowania nic nie może malarzowi przeszkadzać.
Nie ma nic gorszego, niż nieodpowiednia sztaluga, która zamiast pomagać, przeszkadza twórcy. Jeśli pracujesz w wielkim pomieszczeniu i masz do dyspozycji dużo przestrzeni, warto zakupić profesjonalne sztalugi, które dadzą ci wszystko, co mogą dać sztalugi malarzowi. Wygoda użytkowania i wielkie rozmiary. Natomiast, jeśli twoje pędzle pracują w małym pomieszczeniu, warto kupić małe sztalugi. Można je postawić na stole lub biurku. Dzięki temu będziesz mógł swobodnie pracować w małych pomieszczeniach. Na koniec zostaje łono natury, czyli coś co kochają artyści. Możesz swoje drogie zestawy farb spożytkować na malowaniu przyrody. Na plener najlepiej zabrać ze sobą trójnożne sztalugi. Są one bardzo wytrzymałe, a jednocześnie lekkie i niezwykle stabilne. Pozwolą ci spokojnie malować w trudnych warunkach i na nierównym gruncie.

Jak wybrać dobre sztalugi?

Podstawą pracy malarza są dobre sztalugi. Bez nich, nawet przy użyciu najlepszych pędzli i farb, nic nie zdziała. Kupno sztalug wbrew pozorom nie takie proste. Trzeba kupić odpowiednie dla swoich warunków.
Niektóre zestawy malarskie mają w składzie sztalugi. Najczęściej są to sztalugi na plener. Jeśli masz wielką pracownię, warto kupić wielkie sztalugi studyjne, zwane także profesjonalnymi. Dzięki nim bez problemu będziesz mógł w pracowni tworzyć ogromne obrazy. Jeśli nie masz pracowni, a twoje zestawy farb czekają na to, aż je zużyjesz, warto kupić małe sztalugi. Tutaj masz wybór pomiędzy sztalugami stawianymi na stole lub sztalugami trójnożnymi. Te drugie są bardzo stabilne i łatwo można je regulować, można je także zabierać ze sobą na plener. Jeśli nie potrafisz się zdecydować, które sztalugi chcesz kupić, dobrym pomysłem będzie wynajem sztalug. To rozwiąże wszystkie twoje problemy z wyborem sztalug. Za niewielką cenę wynajmiesz sobie przeróżne rodzaje i wybierzesz, które są najlepsze.