Archiwa tagu: wynajem sztalug

Sklepy plastyczne troszczą się o studentów

Stwierdzenie, że współczesne malarstwo nie istnieje jest mocno przesadzone, o czym najlepiej wiedzą sami studenci uczelni artystycznych oraz przedsiębiorcy prowadzący sklep plastyczny. Sprzęty i zestawy malarskie wcale nie znikają z rynku, wręcz przeciwnie, są coraz bardziej modernizowane i ulepszane. Wyższych uczelni plastycznych i artystycznych jest w Polsce niewielu, dlatego też wielu studentów zmuszonych jest dojeżdżać z bardzo daleka, co może być kłopotliwe z uwagi na przetransportowanie różnego rodzaju sprzętu malarskiego. Dlatego sklepy plastyczne coraz częściej oferują usługi, pozwalające studentom rozwiązać ten problem. Najpopularniejszą z takich usług jest wynajem sztalug, bo jak wiadomo, przewóz sztalugi byłby niezwykle kłopotliwy, zwłaszcza, gdy koś podróżuje komunikacja miejską czy pociągami. W sklepach można znaleźć również przeróżne tuby rysunkowe, umożliwiające przewóz obrazów czy rysunków, oraz podręczne zestawy malarskie, które w zupełności starczą podczas zajęć na uczelni.

Sklepy plastyczne współdziałają z artystami

Choć powszechnie uważa się, że sztuka, zwłaszcza malarstwo, odchodzą w cień na rzecz multimediów postępu informatycznego, okazuje się, że wcale tak nie jest. Uczelnie artystyczne ciągle są przepełnione uzdolnionymi studentami. Sklepy ze sprzętem malarskim cieszą się stałym napływem klienteli. A sprzęt jest coraz wygodniejszy, by ułatwić i uprzyjemnić artystom pracę. Pojawiają się nowe farby, profesjonalne pędzle i wiele innych, ułatwiających pracę sprzętów. Problem jest jedynie ze sztalugami, bo choć jest ich wiele i są wykonywane z różnych materiałów, to ceny przerażają studentów, którzy nie mogą sobie pozwolić na ich zakup. Ale i ten problem został rozwiązany, rozpowszechniono bowiem wynajem sztalug. Właściciele obsługujący sklep dla plastyków dbają o artystów, robiąc co w swojej mocy by ułatwić im dostęp do sprzętu i rozwijania własnych zdolności. Tak więc, wbrew powszechnym przekonaniom, malarstwo wcale nie zanika, a artyści, choć maja trudno, nie rezygnują z talentu i z pomocą innych stale go rozwijają.

Sklep plastyczny to doskonały interes

Sklepy dla plastyków to z pewnością bardzo dobry interes. Przecież zaopatrzają się w nich nie tylko artyści, ale tez różne uczelnie czy studenci. Asortyment jaki posiadają jest wprost imponujący. Od prostych bloków, kredek i ołówków, poprzez różnego rodzaju zestawy farb i profesjonalne pędzle na sztalugach i podobraziach kończąc. Znajdziemy tam też tuby rysunkowe czy teczki por folio do przechowywania swoich prac. Wymienione przeze mnie przedmioty to i tak tylko wierzchołek góry lodowej. Przecież artykułów malarskich można wymieniać niezliczona ilość, a każdy z nich posiada wiele rodzajów. Konkurencja jest duża jednak żaden z tych sklepów nie boryka się z problemami finansowymi. Często ich działalność jest rozszerzana o produkty adresowane do najmłodszych. Są w tej grupie np. zestawy plastyczne czy sztalugi dla dzieci. Ponadto coraz więcej podobnych sklepów prowadzi wynajem sztalug, który staje się każdego roku coraz popularniejszy.

Rosnąca popularność wynajmu sztalug

Nieodzownym elementem wyposażenia każdego malarza są sztalugi. To przecież na nich opieramy podobrazie. Profesjonalne sztalugi malarskie(tzw. sztalugi studyjne) są bardzo drogie. Niektóre sklepy plastyczne prowadzą więc wynajem sztalug. Jest to dobre rozwiązanie dla studentów, których na kupno własnej po prostu nie stać. Opcja ta jest odpowiednia też do organizowania tymczasowych wystaw początkujących malarzy. Można na takich wynajętych sztalugach eksponować swoje prace. Jest to rozwiązanie praktyczne oraz oszczędne. Usługa tego typu jest idealna również, dla organizatorów jedno-zajęciowych warsztatów dla początkujących malarzy. Koszt wynajmu sztalugi to średnio 15 zł za dobę. Bez sensu wydawać ogrom pieniędzy na zakup takowej, która później będzie podpierać ścianę na strychu. Sklepy oferujące te usługi czerpią z nich naprawdę spore zyski ,ponieważ taka praktyka jest coraz bardziej popularna. Tego typu działalność gwarantuje także bezpłatną reklamę.

Jak zacząć malować?

Wielu z nas z pewnością w czasach dzieciństwa myślało nad tym, by zostać artystami. Dusza dziecka i szeroka wyobraźnia potrafią stworzyć rzeczy, które niestety nie są już możliwe w późniejszym wieku. Nasza zdolność do tworzenia często mocno się ogranicza poprzez codzienne zmartwienia. Co by jednak złego się stało, gdybyśmy jednak spróbowali naszych sił i odwiedzili sklep dla plastyków, kupując – na początek – niezbyt profesjonalne pędzle? Wydatek na farby akrylowe wcale nie będzie wielki, a być może zaowocuje obudzeniem w nas wewnętrznego dziecka, które było schowane przez długie lata. Na początek prawdopodobnie będziemy musieli zaopatrzyć się w sztalugi – ale te możemy również wynająć. Wynajem sztalug to rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby sprawdzić swój zapał bez ryzyka odłożenia nieużywanych, drogich narzędzi na strych. Z drugiej strony – stara jak świat zasada motywacji brzmi, że jeśli wydasz na coś pieniądze, to jesteś bardziej skłonny tego używać – bo wiesz, ile cię to kosztowało. Wybór należy do was!

Jak wybrać dobre sztalugi?

Podstawą pracy malarza są dobre sztalugi. Bez nich, nawet przy użyciu najlepszych pędzli i farb, nic nie zdziała. Kupno sztalug wbrew pozorom nie takie proste. Trzeba kupić odpowiednie dla swoich warunków.
Niektóre zestawy malarskie mają w składzie sztalugi. Najczęściej są to sztalugi na plener. Jeśli masz wielką pracownię, warto kupić wielkie sztalugi studyjne, zwane także profesjonalnymi. Dzięki nim bez problemu będziesz mógł w pracowni tworzyć ogromne obrazy. Jeśli nie masz pracowni, a twoje zestawy farb czekają na to, aż je zużyjesz, warto kupić małe sztalugi. Tutaj masz wybór pomiędzy sztalugami stawianymi na stole lub sztalugami trójnożnymi. Te drugie są bardzo stabilne i łatwo można je regulować, można je także zabierać ze sobą na plener. Jeśli nie potrafisz się zdecydować, które sztalugi chcesz kupić, dobrym pomysłem będzie wynajem sztalug. To rozwiąże wszystkie twoje problemy z wyborem sztalug. Za niewielką cenę wynajmiesz sobie przeróżne rodzaje i wybierzesz, które są najlepsze.

Kupno sztalug.

Sztalugi są niezbędne podczas tworzenia obrazów. Bez nich nie ma się możliwości swobodnego malowania. Wie o tym każdy malarz, lecz niewielu wie jakie sztalugi ma kupić. Ten problem szczególnie często dotyka początkujących.
Przede wszystkim, podczas wyjazdu na kilkudniowy plener, wynajem sztalug może okazać się bardzo dobrym pomysłem. Wróćmy jednak do kupowania sztalug. Malarze, którzy nie dysponują dużą pracownią, muszą kupić małe sztalugi. Najlepsze są trójnożne, które są bardzo stabilne i łatwo je regulować. Można także kupić sztalugi stawiane na stole i w spokoju zużywać swoje zestawy farb. Bardziej majętni malarze, którzy dysponują dużą pracownią, powinni kupić wielkie sztalugi studyjne. Pozwolą one na tworzenie wielkich dzieł i swobodną pracę. Wbrew pozorom, kupno sztalug jest bardzo ważne. Odpowiednie zestawy malarskie to połowa sukcesu artysty. Sztalugi wchodzą w skład tych zestawów. Wielu malarzy przez swoje niedbalstwo i niekupowanie odpowiednich narzędzi, straciło szanse na karierę. Pamiętaj o tym, kiedy będziesz kupować swoje sztalugi.

Wypożyczenie sztalugi.

Wychodząc naprzeciw potrzebom różnego rodzaju galerii a także stowarzyszeń organizującym czasowe ekspozycje, wymyślono usługę, której istotą jest wynajem sztalug. Z opcji tej mogą również skorzystać wszyscy malarze, których aktualne zasoby finansowe nie pozwalają na zakup tego ułatwiającego twórczość przyrządu. Oferta tego typu placówek bywa bogata i dostosowana do indywidualnych potrzeb klientów. Opłaty są na ogół zawarte w cennikach, ale zwykle istnieje też możliwość pertraktacji, na przykład w sprawach opłat za transport, bo tym też te firmy często się zajmują. Istnieją też przypadki, że pewne zorganizowane grupy, które pożyczają sztalugi malarskie, nic za tę usługę nie płacą. Oczywiście uiszczają zwykle odpowiednia kaucje, która jest zwracana po zakończeniu wystawy i zwrocie całego sprzętu. W firmach tego typu, najchętniej wypożyczanym sprzętem jest zwykła sztaluga sosnowa, ale też dosyć duże wzięcie ma metalowa sztaluga teleskopowa z regulowaną za pomocą śrub wysokością. Takie parametry pozwalają na ekspozycję obrazu, który mierzy nawet metr w pozycji pionowej.

Wynajem sztalug

Panujące bezrobocie sprawia, że ludzie szukają wielu rozwiązań dzięki którym mogliby zarobić godne pieniądze, aby móc utrzymać siebie i swoją rodzinę. Są ludzie, którzy wolą otworzyć swój nawet nie wielki biznes, ale dzięki temu nie podlegać pod nikogo. Dlatego idąc ulicami dużych miast co raz częściej spotyka się lokale na których znajduje się duży napis „wynajem sztalug”. Prowadzą go ludzie, którzy znają się na wykonywaniu różnych rzeczy z drewna i nie tylko. Może to być znakomity pomysł na zarobienie pieniędzy ponieważ jest świetnym rozwiązaniem dla młodych ludzi którzy interesują się malarstwem lub je studiują ponieważ wiadomo, że przyrządy malarskie takie jak np. profesjonale pędzle czy różnego rodzaju zestawy farb nie należą do najtańszych. Rozwiązaniem wiec jest aby za nie wielką cenę zaoszczędzić przynajmniej na sztalugach i na wyznaczony okres czasu je wypożyczyć. Daje to szanse wielu młodym ludziom którzy nie mają pieniędzy na zakup profesjonalnych przyrządów malarskich, które są jednak niezbędne do wykonywania tego zawodu.

Wynajem sztalug i inne artykuły plastyczne

Cenisz sobie w kupowanych przez siebie wyrobach najwyższą jakość? Poszukujesz wykwintnych i eleganckich narzędzi artystycznych do swojego warsztatu? Pragniesz, aby zakupione przez Ciebie wyposażenie budziło u każdego podziw i szacunek? Już dzisiaj zapoznaj się z ofertą, jaką ma zaszczyt przedstawić Ci nasz sklep plastyczny. Jesteśmy jednym z najstarszych przedsiębiorstw, którego działalność obejmuje sprzedaż różnego rodzaju artykułów plastycznych takich jak: dłuta, farby akrylowe. Świadczymy także wynajem sztalug dla naszych klientów. Co wyróżnia nas spośród konkurencji i dlaczego warto wybrać nasze produkty? Swoją bardzo wysoką dziś pozycję nasza firma zawdzięcza niezmiernie bogatemu doświadczeniu w produkowaniu tego typu artykułów. Nasze artykuły plastyczne tworzone są od wielu pokoleń, ciągle znajdując u swych klientów podziw i nowe zainteresowanie. W ostatnich latach nasza ciężka i wytężona praca została doceniona, kiedy to produkowane przez nas towary zdobyły wszystkie możliwe nagrody jakościowe w konkursach przeprowadzonych przez najbardziej znane firmy badawcze. W naszej codziennej pracy w szczególny sposób dbamy o doskonałą jakość i perfekcję wykonania naszych produktów.