Archiwa tagu: tuby rysunkowe

Profesjonalne zestawy malarskie

Choć we współczesnym świecie, zdominowanym przez elektronikę i media, sklepów plastycznych jest coraz mniej, to bez wątpienia te, które istnieją funkcjonują znacznie sprawniej i efektywniej niż miało to miejsce kiedyś. Nie trzeba szukać wielu sklepów, by zakupić cały niezbędny sprzęt, wszystko można bowiem dostać w jednym. W nowoczesnym sklepie plastycznym można kupić zarówno sprzęty tradycyjne, jak i zmodernizowane. Bez problemu można dostać płótno malarskie, profesjonalne pędzle czy sztalugi i tradycyjne- sosnowe, i nowoczesne wykonywane z różnych tworzyw. Nie trzeba również pojedynczo dobierać farby, gdyż można kupić całe zestawy farb, w których znajdują się wszystkie barwy i różne rodzaje, od akrylowych po olejne. Właściciele zadbali nie tylko o sam proces tworzenia sztuki, ale również o jej bezpieczne przetransportowanie, w związku z czy, w sklepie plastycznym można kupić również tuby rysunkowe o różnych formatach, oraz teczki port folio, które mogą okazać się przydatne przy promowaniu swoich prac.

Sklepy plastyczne troszczą się o studentów

Stwierdzenie, że współczesne malarstwo nie istnieje jest mocno przesadzone, o czym najlepiej wiedzą sami studenci uczelni artystycznych oraz przedsiębiorcy prowadzący sklep plastyczny. Sprzęty i zestawy malarskie wcale nie znikają z rynku, wręcz przeciwnie, są coraz bardziej modernizowane i ulepszane. Wyższych uczelni plastycznych i artystycznych jest w Polsce niewielu, dlatego też wielu studentów zmuszonych jest dojeżdżać z bardzo daleka, co może być kłopotliwe z uwagi na przetransportowanie różnego rodzaju sprzętu malarskiego. Dlatego sklepy plastyczne coraz częściej oferują usługi, pozwalające studentom rozwiązać ten problem. Najpopularniejszą z takich usług jest wynajem sztalug, bo jak wiadomo, przewóz sztalugi byłby niezwykle kłopotliwy, zwłaszcza, gdy koś podróżuje komunikacja miejską czy pociągami. W sklepach można znaleźć również przeróżne tuby rysunkowe, umożliwiające przewóz obrazów czy rysunków, oraz podręczne zestawy malarskie, które w zupełności starczą podczas zajęć na uczelni.

Sklepy plastyczne nie tylko dla artystów

Po skończeniu liceum ogólnokształcącego ciężko znaleźć pracę. Postanowiłam więc kontynuować naukę, jednak studia niestety nie wchodziły w rachubę. Nie mogłam pozwolić sobie na naukę w trybie dziennym, a uczelnie prywatne były dla mnie zbyt drogie. Mój wybór to studium policealne, na kierunku Technik Organizacji Reklamy. Okazało się, iż nie takie to proste jakby się mogło wydawać. Specjalista z tej dziedziny musi posiadać naprawdę dużą wiedzę, z różnych dziedzin. W ramach zajęć pojawiła się ekonomia, towaroznawstwo, historia sztuki i naprawdę dużo rysunku. Musiałam więc odwiedzić sklep dla plastyków i zaopatrzyć się w komplet ołówków, szkicowniki, tuby rysunkowe i inne przybory kreślarskie oraz malarskie. Egzaminy końcowe były bogate w pytania z tej dziedziny. Jedno z nich np. dotyczyło canvas, czyli płótna malarskiego odpornego na pleśnienie i promienie UV. Egzaminy zdałam pomyślnie, natomiast zdobyta tam wiedza przydaje się nie tylko w pracy.

Sklep plastyczny to doskonały interes

Sklepy dla plastyków to z pewnością bardzo dobry interes. Przecież zaopatrzają się w nich nie tylko artyści, ale tez różne uczelnie czy studenci. Asortyment jaki posiadają jest wprost imponujący. Od prostych bloków, kredek i ołówków, poprzez różnego rodzaju zestawy farb i profesjonalne pędzle na sztalugach i podobraziach kończąc. Znajdziemy tam też tuby rysunkowe czy teczki por folio do przechowywania swoich prac. Wymienione przeze mnie przedmioty to i tak tylko wierzchołek góry lodowej. Przecież artykułów malarskich można wymieniać niezliczona ilość, a każdy z nich posiada wiele rodzajów. Konkurencja jest duża jednak żaden z tych sklepów nie boryka się z problemami finansowymi. Często ich działalność jest rozszerzana o produkty adresowane do najmłodszych. Są w tej grupie np. zestawy plastyczne czy sztalugi dla dzieci. Ponadto coraz więcej podobnych sklepów prowadzi wynajem sztalug, który staje się każdego roku coraz popularniejszy.

Tuby rysunkowe.

Podstawą praktycznie każdego dzieła są szkice. To one są zarysem tego, co powstanie. Ważne jest jednak odpowiednie dobranie papieru, który pozwoli na takie szkicowanie. Teraz sklep dla plastyków oferuje szeroki wybór nie tylko papieru ale także ołówków, węgla, kredek czy innych akcesoriów, które pozwolą na wykonanie szkiców.
Nie zawsze pierwszy szkic jest podstawą namalowania jakiegoś dzieła. Zazwyczaj takich szkiców powstaje wiele i dopiero później przenoszone są one na płótno malarskie. Bardzo duże znaczenie mają więc tuby rysunkowe, ponieważ to one pozwalają na bezpieczne ich przechowywanie.
Każdy, kto maluje, takich szkiców ma nieraz niezliczoną ilość. Nigdy nie wiadomo, które z nich będą potrzebne. Dlatego też niezmiernie ważne jest przechowywanie ich w taki sposób, aby nie uległy one zniszczeniu czy też pognieceniu. Tylko tuby rysunkowe są odpowiednie do ich przechowywania. Chowając szkice do takich tub możemy być pewni, że w każdej chwili spokojnie można je wyjąć i są one w idealnym stanie. Nie warto przecież ryzykować przechowywania szkiców w inny sposób, który może narazić je nie tylko na zabrudzenia ale także na inne rodzaje różnych uszkodzeń mechanicznych.

Co znajdziemy w teczce portfolio?

Teczka portfolio nie jest wcale wynalazkiem nowym. Obecny kształt i wygląd uzyskała co prawda całkiem niedawno, ale artyści już setki lat temu mieli swoje teczki portfolio. Przechowywali tam swoje najlepsze prace, aby nie uległy one rozproszeniu czy zagubieniu. Były to rysunki, szkice czy obrazy, które stanowiły szczególny powód do dumy dla artysty. Dzisiaj nie tylko malarze mają swoje teczki portfolio. Na przykład modelki przechowują tam swoje najbardziej udane zdjęcia z sesji, copywriterzy trzymają w nich najlepsze teksty czy slogany, a rzeźbiarze wkładają do teczek portfolio fotografie dzieł, które wyszły spod ich dłuta. Teczka jest bardzo przydatną rzeczą, pozwala bowiem odpowiednio posegregować i uporządkować prace, a w razie potrzeby pokazać je potencjalnemu nabywcy bądź osobie po prostu zainteresowanej sztuką. Teczka portfolio chroni również prace przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak kurza, wilgoć czy wiatr. Ponieważ nie wszystkie dzieła są równe udane, a tylko te najlepsze nadają się, by schować je do teczki portfolio, sklepy plastyczne oferują inne miejsca przechowywania prac. Są to tuby rysunkowe. Trzymamy w nich prace mniej udane, ale np. mające wartość sentymentalną bądź prace, które nie są jeszcze ukończone.

Co to jest malarstwo olejne?

Malarstwo olejne zawsze było uważane za sztukę z wyższej półki. Było zarezerwowane dla najlepszym artystów. Z czasem farby olejne stawały się coraz powszechne i ich ranga spadła. Współcześnie, artyści są wprost zakochani w tych farbach.
Przede wszystkim, każdy sklep plastyczny ma w swojej ofercie bardzo dużo rodzajów farb olejnych. Są one wytwarzane na bazie oleju lnianego. Cechuje je bardzo duża łatwość uzyskiwania ciekawych efektów na obrazach, takich jak przenikanie kolorów lub wrażenie przezroczystości. Artyści mają teczki portfolio pełne wspaniałych obrazów olejnych. Dodatkowo obrazy te należą do najtrwalszych i praktycznie niewrażliwych na zmiany wilgotności powietrza. Receptura tych farb nie zmieniła się aż do XX wieku, kiedy zaczęto naturalne składniki zastępować syntetycznymi zamiennikami. Dodatkowo wielu rysowników porzuciło tuby rysunkowe dla malarstwa. Od tego czasu ceny farb olejnych bardzo spadły, choć wciąż są bardzo wysokie. Zanim zdecydujesz się na farby olejne, zastanów się, czy masz wystarczająco pieniędzy i czy nie zniszczy cię to finansowo.

Jak wybrać odpowiednie sztalugi?

Warsztat malarskie musi być dopracowany w nawet najmniejszym szczególe. Nic nie może przeszkadzać twórczej pracy geniusza. Nawet najlepsze farby i pędzle niewiele mogą zdziałać, kiedy sztalugi są złe.
Zanim kupimy nasze pierwsze sztalugi malarskie, powinniśmy porządnie się zastanowić i ustalić jaki rodzaj nas interesuje. Wybór zależy głównie od tego, gdzie chcemy tworzyć. Jeśli mamy do dyspozycji ogromną pracownię, możemy kupić wielkie sztalugi studyjne. Pozwolą one na swobodną pracę i tworzenie nawet dużych obrazów. W przypadku, kiedy tworzymy w małym pomieszczeniu, powinna nas zainteresować stawiana na stole sztaluga sosnowa, która jest bardzo mała i poręczna. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej poza pracownią. W plener najlepiej brać trójnożne sztalugi plenerowe. Są one lekkie i łatwe w przenoszeniu, nawet popularne tuby rysunkowe nie są tak komfortowe. Dodatkowo te sztalugi są niezwykle stabilne i łatwo można regulować ich wysokość. To czyni z nich idealny wybór na plener, gdzie bardzo często trzeba tworzyć w trudnych warunkach.

Sztalugi w modzie.

Coraz częściej na ulicach miast, można spotkać młodych ludzi, ze sztalugą w rękach. Wydaje się jakby w ostatnich czasach sztuki plastyczne, ale i różnego rodzaju sztuka przeżywała renesans. Szkoły muzyczne, plastyczne, Akademie Sztuk Pięknych zapełniły się młodymi artystami. Często zdarza się, że brakuje miejsc dla wszystkich chętnych. Podobną sytuację można zaobserwować odwiedzając sklepy plastyczne. Widok osób przemierzających chodniki, które dzierżą tuby rysunkowe w dłoniach też już nikogo nie dziwi. Być może ma to związek z masowo powstającymi w mediach programami poszukującymi młodych zdolnych, utalentowanych polaków. Niemal w każdej telewizji, co tydzień emitowany jest program w którym jury złożone z wybitnych ekspertów prowadzi poszukiwania tych najzdolniejszych. I choć w większości szukani są zdolni muzycy, to można mieć nadzieje, że w przyszłości również i artyści malarze(którzy malują obrazy olejne), rysownicy, znajdą swoje miejsce w tego typu konkursach. Póki muszą im wystarczyć konkursy o mniejszej atrakcyjności niż telewizyjne show.

Wyposażenie sklepów plastycznych.

W asortymencie sklepów plastycznych, każdy artysta znajdzie podstawowe wyposażenie swojego warsztatu. Dla malarzy w asortymencie znajdą się profesjonalne pędzle, płótna, zestawy farb olejnych, akwarelowych, sztalugi, tuby rysunkowe, pastele, czy też farby akrylowe. Dla rzeźbiarzy przygotowane są drewniane szpatułki do modelowania, precyzyjne wybieraki oczkowe, tarniki czy też dłuta. Z kolei dla rysowników w asortymencie sklepów znajdziemy takie artykuły jak: kredki rysunkowe, grafit rysunkowy, węgiel rysunkowy, tradycyjne ołówki rysunkowe, czy specjalne kredki Pierre Noire oraz Carbone. Oczywiście ważną rzeczą jest również zakup teczki portfolio. Jak zatem widzimy zarówno malarz, rysownik jak i rzeźbiarz znajdą w sklepie plastycznym akcesoria niezbędne do swojej pracy twórczej. Możliwe, że jednak nie wszystkie sklepy, nie w każdym mieście są wyposażone w tak bogaty sposób, wtedy można skorzystać z zakupów internetowych. W sklepie internetowych z pewnością znajdziemy wszystkie niezbędne rzeczy.