Archiwa tagu: teczki portfolio

Co znajdziemy w teczce portfolio?

Teczka portfolio nie jest wcale wynalazkiem nowym. Obecny kształt i wygląd uzyskała co prawda całkiem niedawno, ale artyści już setki lat temu mieli swoje teczki portfolio. Przechowywali tam swoje najlepsze prace, aby nie uległy one rozproszeniu czy zagubieniu. Były to rysunki, szkice czy obrazy, które stanowiły szczególny powód do dumy dla artysty. Dzisiaj nie tylko malarze mają swoje teczki portfolio. Na przykład modelki przechowują tam swoje najbardziej udane zdjęcia z sesji, copywriterzy trzymają w nich najlepsze teksty czy slogany, a rzeźbiarze wkładają do teczek portfolio fotografie dzieł, które wyszły spod ich dłuta. Teczka jest bardzo przydatną rzeczą, pozwala bowiem odpowiednio posegregować i uporządkować prace, a w razie potrzeby pokazać je potencjalnemu nabywcy bądź osobie po prostu zainteresowanej sztuką. Teczka portfolio chroni również prace przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak kurza, wilgoć czy wiatr. Ponieważ nie wszystkie dzieła są równe udane, a tylko te najlepsze nadają się, by schować je do teczki portfolio, sklepy plastyczne oferują inne miejsca przechowywania prac. Są to tuby rysunkowe. Trzymamy w nich prace mniej udane, ale np. mające wartość sentymentalną bądź prace, które nie są jeszcze ukończone.

Kilka słów o rzeźbie i dłutach.

Chociaż w kontekście sztuki zwykle mówi się o malarstwie i obrazach, ewentualnie o rysunkach, to nie zapominajmy, że również rzeźba zalicza się do sztuk pięknych. Trudny zawód rzeźbiarza jest niestety czasem zapominany i spychany na margines, gdy mówimy o sztuce. Niesłusznie, ponieważ rzeźby są nie mniej wartościowe niż obrazy olejne czy wszelkie inne wyrazy artystycznej działalności. Wielu artystów zapełnia swoje teczki portfolio nie tylko obrazami i rysunkami, ale także fotografiami rzeźb. By powstała rzeźba, potrzebne jest oczywiście dłuto. Dłuta dzielą na kilka rodzajów i w sklepach jest naprawdę szeroki wybór, ale każde składa się z kilku elementów: sztyftu, kołnierza trzonka, ostrza oraz wylotu, przy którym znajduje się krawędź tnąca. Zwykle kąt ostrza ma 38ₒ. Gdy jednak artysta tworzy płaskorzeźbę, używa dłuta o większym kącie. Ze względu na kształt ostrza dłuta dzielimy na dzielimy proste, wygięte lub zakrzywione długie, dłuta typu łyżka zakrzywione krótkie, łyżka odwrotna, noga psa oraz typu rybi ogon. Nazwy oddają ich wygląd. Dłuta dzielą się tez ze względu na kształt ostrza. I tak wyróżniamy rynienkę, dłuto płaskie, skośne lewe lub prawe oraz trójkątne. Są to najczęściej używane rodzaje.

Co to jest malarstwo olejne?

Malarstwo olejne zawsze było uważane za sztukę z wyższej półki. Było zarezerwowane dla najlepszym artystów. Z czasem farby olejne stawały się coraz powszechne i ich ranga spadła. Współcześnie, artyści są wprost zakochani w tych farbach.
Przede wszystkim, każdy sklep plastyczny ma w swojej ofercie bardzo dużo rodzajów farb olejnych. Są one wytwarzane na bazie oleju lnianego. Cechuje je bardzo duża łatwość uzyskiwania ciekawych efektów na obrazach, takich jak przenikanie kolorów lub wrażenie przezroczystości. Artyści mają teczki portfolio pełne wspaniałych obrazów olejnych. Dodatkowo obrazy te należą do najtrwalszych i praktycznie niewrażliwych na zmiany wilgotności powietrza. Receptura tych farb nie zmieniła się aż do XX wieku, kiedy zaczęto naturalne składniki zastępować syntetycznymi zamiennikami. Dodatkowo wielu rysowników porzuciło tuby rysunkowe dla malarstwa. Od tego czasu ceny farb olejnych bardzo spadły, choć wciąż są bardzo wysokie. Zanim zdecydujesz się na farby olejne, zastanów się, czy masz wystarczająco pieniędzy i czy nie zniszczy cię to finansowo.

Wyposażenie sklepów plastycznych.

W asortymencie sklepów plastycznych, każdy artysta znajdzie podstawowe wyposażenie swojego warsztatu. Dla malarzy w asortymencie znajdą się profesjonalne pędzle, płótna, zestawy farb olejnych, akwarelowych, sztalugi, tuby rysunkowe, pastele, czy też farby akrylowe. Dla rzeźbiarzy przygotowane są drewniane szpatułki do modelowania, precyzyjne wybieraki oczkowe, tarniki czy też dłuta. Z kolei dla rysowników w asortymencie sklepów znajdziemy takie artykuły jak: kredki rysunkowe, grafit rysunkowy, węgiel rysunkowy, tradycyjne ołówki rysunkowe, czy specjalne kredki Pierre Noire oraz Carbone. Oczywiście ważną rzeczą jest również zakup teczki portfolio. Jak zatem widzimy zarówno malarz, rysownik jak i rzeźbiarz znajdą w sklepie plastycznym akcesoria niezbędne do swojej pracy twórczej. Możliwe, że jednak nie wszystkie sklepy, nie w każdym mieście są wyposażone w tak bogaty sposób, wtedy można skorzystać z zakupów internetowych. W sklepie internetowych z pewnością znajdziemy wszystkie niezbędne rzeczy.

Różne farby akrylowe

Bardzo dużo osób ma problem z tym, jak zaprezentować światu swoje dzieła. Obecnie rozwija się coraz więcej utalentowanych osób, które mają zadatki na prawdziwych artystów. Wiedzą, że, aby ktokolwiek z zewnątrz mógł zobaczyć ich dzieła, które najczęściej tworzą w domowym zaciszu, muszą stworzyć swoje własne teczki portfolio. Ale zorganizowanie takiej teki nie jest rzeczą prostą, a już na pewno nie banalną. Częstym problemem jest wybranie odpowiednich obrazów, które miałyby się w takiej teczce znaleźć. Ciekawym pomysłem jest więc ich odpowiednie posegregowanie. I tak też robi większość artystów, którzy chcą zaistnieć w wielkim świecie. Najchętniej oglądane przez ludzi z zewnątrz są z całą pewnością obrazy olejne. Sprawiają one wrażenie magicznych, malowanych jakby poza rzeczywistością. Ale równie dużą popularnością cieszą się prace, przy powstawaniu których używane były farby akrylowe. Tak naprawdę najważniejszy jest talent. Bez niego żadna praca nie byłaby wartościowa i na tyle dobra, by ją zauważono.

Szkoły malarskie a teczki portfolio

Szkoły malarskie przeżywają obecnie prawdziwe oblężenie. Coraz więcej młodych osób pragnie kształcić się w tym kierunki. Są święcie przekonani, że jest to dziedzina, w której się sprawdzą i co więcej, osiągną prawdziwe sukcesy. Mają wrażenie, ze czeka ich ogromna kariera i w związku z tym nie chcą tracić takiej okazji. Każdy, kto chce brać udział w rekrutacji na kierunki malarskie, musi dostarczyć do dziekanatu swoje teczki portfolio. Powinny się tam znaleźć przykładowe obrazy wykonywane różnymi technikami. Na ich podstawie podjęta zostanie decyzja czy dana osoba zostanie przyjęta na studia swoich marzeń, czy może jednak nie. Często zdarza się tak, że złożone przez chętnych ludzi prace nie odpowiadają gustom komisji rekrutacyjnej. Szczególnie nielubiane są obrazy olejne. Jak twierdzą pracownicy szkoły, farby olejne wychodzą już z mody i lepiej zająć się bardziej innowacyjnymi technikami. Nie wolno jednak zbytnio sugerować się wynikami rekrutacji, gdyż nawet jeśli nie zostanie się przyjętym, nie oznacza to, że nie ma się talentu. Należy dalej robić swoje i próbować gdzie indziej.

Prezenty

Prezenty, które dostajemy od bliskich lub dalszych osób często sprawiają nam wiele radości. Kto nie lubi dostawać prezentów? Oczywiście twierdzi się, że przyjemniej jest obdarowywać kogoś i widzieć jego radość, gdy sprawiamy tej osobie przyjemność, ale nie łudźmy się, że ktoś nie lubi być obdarowywany. Oczywiście prezenty muszą być odpowiednio dobierane aby sprawiały radość i przyjemność. Na przykład nie damy dla kogoś sztalugi, kto nie ma nic wspólnego w malarstwem, no chyba że potrzebuje drewna do pieca na opał lub materiału do kominka. Podobnie jeśli chodzi o podobrazia. Często dajemy ludziom coś czego sami potrzebujemy lub to co się nam podoba i wydaję nam się, że dana osoba będzie tego potrzebowała. Lepiej już dać komuś teczki portfolio, które mają dużo szersze zastosowanie i przynajmniej mogą być sprzedane na akcjach internetowych, gdy nie będą nam odpowiadały. Dlatego najłatwiej jest kupować prezenty, kiedy wiemy co dana osoba potrzebuje, lub jakie rzeczy lubi. Najprościej jest zapytać, ale niespodzianki są dużo milsze.

Sklep plastyczny oferujący najwyższej klasy produkty

Interesują Cię najnowsze oferty najlepszych artykułów dla plastyków? Szukasz odpowiednich, funkcjonalnych towarów do Twojego warsztatu? Chcesz, aby zakupione przez Ciebie sprzęty zachwyciły Cię swą funkcjonalnością i praktycznością? Marzysz o urządzeniu swojej pracowni w sposób optymalny? Odpowiedzią na Twoje zmartwienia są wyjątkowe zestawy farb oraz teczki portfolio produkowane przez naszą firmę. Tylko w najbliższym czasie są one dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. Nasze artykuły to doskonałe połączenie nowoczesnego stylu i niespotykanej funkcjonalności, co czyni je bardzo popularnym artykułem na rynku. Produkowane przez nasz sklep plastyczny towary należą do najlepiej sprzedających się zestawów wśród wszystkich przedsiębiorstw zajmujących się tą działalnością. Aby zaczerpnąć więcej informacji na temat oferowanych przez nas produktów, wystarczy odwiedzić naszą stronę internetową, gdzie zamieściliśmy pełen opis wszystkich artykułów. Tych z Państwa, których zainteresowała nasza oferta serdecznie zapraszamy do naszych salonów sprzedaży w celu dokonania zakupu. Mamy nadzieję, że krótka prezentacja naszej działalności skłoni Państwa do podjęcia współpracy z naszymi przedstawicielami.

Moje wspomnienia.

Kiedy byłam małą dziewczynką bardzo lubiłam wymykać się z naszego ogrodu i biec do pobliskiej pracowni mojego sąsiada, którego znakiem rozpoznawczym były dłuta, których symbol był obecny chyba na wszystkim czego dotknął. Był oczywiście rzeźbiarzem a jego prace fascynowały mnie do tego stopnia, że kiedyś postarałam się nawet o teczki portfolio i uprzednio sfotografowawszy jego rzeźby zrobiłam z nich katalog. Tylko większe zdjęcia nie znalazły się w port folio i aby się nie zniszczyły musiałam zakupić dla nich tuby rysunkowe dzięki którym magazynowanie nawet zdjęć o większych gabarytach okazało się dość proste. Był nawet taki czas, kiedy chciałam spróbować rzeźbienia, to znaczy nauczyć się tej profesji ale szybko zrozumiałam, że raczej nie posiadam tego czegoś co pozwoliłoby mi widzieć w kawałku drewna gotowej postaci czy kształtu, ani też wydobyć z niego tego co potrafią wydobyć wprawni rzeźbiarze. Dlatego właśnie zarzuciłam swoje zainteresowania tą dziedziną sztuki i pozostawiłam ją tym, którzy naprawdę mają do niej powołanie.

Prawie jak biografie.

Teczki portfolio kryją niesamowite historie ludzi którzy od krótszego czy dłuższego czasu zmagają się ze swoim talentem i przenoszą go najpierw na papier a potem na płótno malarskie. To właśnie te pierwsze próby rysowania na papierze wkładają potem do teczek lub w tuby rysunkowe i noszą ze sobą wszędzie gdziekolwiek się udają, w nadziei że natkną się na znaną osobowość ze świata malarskiego, która być może zechce obejrzeć ich prace i być może nawet się nimi zainteresuje. Niestety, chleb dzień powszedni początkującego malarza nie jest dniem łatwym i polega głównie na zmaganiach o zdobycie uznania wśród liczących się w branży osób. A wszystko po to aby móc zaprezentować swoje prace szerokiej publiczności i aby mieć szansę na rozwój pod skrzydłami najbardziej uzdolnionych i obeznanych w świecie artystów osób. Samo zaistnienie w artystycznym światku jednak nie wystarczy. Trzeba jeszcze posiadać pokorę ducha, która pozwoli artyście na pozostanie sobą, mimo zdobytej popularności i rozgłosu.