Archiwa tagu: sztalugi

Podstawowy sprzęt malarski- sztalugi

Sztaluga jest podstawowym i niezbędnym narzędziem, dla każdego malarza. Z uwagi na wysokie ceny, wielu artystów próbuje samodzielnie konstruować sztalugi, które niestety nie są w stanie zastąpić oryginału. Najlepsza jest oczywiście sztaluga sosnowa, która charakteryzuje się przede wszystkim solidnością i niepodatnością na zniszczenia. Nie każdego jednakże stać na taki zakup, sztalugę sosnową jednakże w doskonale zastępuje sztaluga szkolna, która nie jest wykonana z tak trwałych tworzyw, jednakże skutecznie nadaje się zwłaszcza dla amatorów i początkujących. Sztalugi można zakupić we wszystkich sklepach dla plastyków, jednakże z uwagi na ich niewielką ilość, bardziej rozpowszechniona jest sprzedaż sztalug w sklepach internetowych. Nowoczesne sztalugi posiadają udogodnienia w postaci możliwości regulowanie formatu płótna, nie trzeba kupować kilku sztalug, by malować obrazy o różnych formatach. Jest to bardzo wygodne właśnie ze względu na wysokie ceny sztalug, zamiast kilku, można mieć tylko jedną.

Profesjonalne zestawy malarskie

Choć we współczesnym świecie, zdominowanym przez elektronikę i media, sklepów plastycznych jest coraz mniej, to bez wątpienia te, które istnieją funkcjonują znacznie sprawniej i efektywniej niż miało to miejsce kiedyś. Nie trzeba szukać wielu sklepów, by zakupić cały niezbędny sprzęt, wszystko można bowiem dostać w jednym. W nowoczesnym sklepie plastycznym można kupić zarówno sprzęty tradycyjne, jak i zmodernizowane. Bez problemu można dostać płótno malarskie, profesjonalne pędzle czy sztalugi i tradycyjne- sosnowe, i nowoczesne wykonywane z różnych tworzyw. Nie trzeba również pojedynczo dobierać farby, gdyż można kupić całe zestawy farb, w których znajdują się wszystkie barwy i różne rodzaje, od akrylowych po olejne. Właściciele zadbali nie tylko o sam proces tworzenia sztuki, ale również o jej bezpieczne przetransportowanie, w związku z czy, w sklepie plastycznym można kupić również tuby rysunkowe o różnych formatach, oraz teczki port folio, które mogą okazać się przydatne przy promowaniu swoich prac.

Sklepy plastyczne troszczą się o studentów

Stwierdzenie, że współczesne malarstwo nie istnieje jest mocno przesadzone, o czym najlepiej wiedzą sami studenci uczelni artystycznych oraz przedsiębiorcy prowadzący sklep plastyczny. Sprzęty i zestawy malarskie wcale nie znikają z rynku, wręcz przeciwnie, są coraz bardziej modernizowane i ulepszane. Wyższych uczelni plastycznych i artystycznych jest w Polsce niewielu, dlatego też wielu studentów zmuszonych jest dojeżdżać z bardzo daleka, co może być kłopotliwe z uwagi na przetransportowanie różnego rodzaju sprzętu malarskiego. Dlatego sklepy plastyczne coraz częściej oferują usługi, pozwalające studentom rozwiązać ten problem. Najpopularniejszą z takich usług jest wynajem sztalug, bo jak wiadomo, przewóz sztalugi byłby niezwykle kłopotliwy, zwłaszcza, gdy koś podróżuje komunikacja miejską czy pociągami. W sklepach można znaleźć również przeróżne tuby rysunkowe, umożliwiające przewóz obrazów czy rysunków, oraz podręczne zestawy malarskie, które w zupełności starczą podczas zajęć na uczelni.

Zestawy malarskie

Sklepy dla plastyków, choć jest ich coraz mniej, nieustannie cieszą się stałym napływem klientów, bo okazuje się, że w dobie komputeryzacji artystów nie brakuje. I choć nie jest to dochodowa praca, może być świetnym hobby czy rozrywką. Obecnie w sklepach artystycznych można dostać praktycznie wszystko, co niezbędne jest artyście do tworzenia sztuki. Jednym z najdroższych zakupów, jest zakup sztalugi. Ponieważ ceny są wysokie, często nie stać studentów kierunków artystycznych na zakup solidnej sosnowej sztalugi, może ja jednak śmiało zastąpić, dużo tańsza sztaluga szkolna. W sklepie dla plastyków można również kupić od razu całe zestawy malarskie, w skład których wchodzą farby, pędzle, podobrazia i wszelkie inne przyrządy niezbędne współczesnym artystom. Podobne zestawy są bardziej opłacalne niż oddzielne kupowanie wszystkiego, w związku z czym, często wybierane są przez klientów, zwłaszcza amatorów, którzy pragną sprawić komuś prezent, ale nie bardzo orientują się co potrzebna jest do malowania.

Sklepy plastyczne rozkwitają

Wbrew powszechnemu przekonaniu o tym, że malarstwo zanika w dobie komputeryzacji, sklepy dla plastyków na brak klientów nie narzekają. Sprzedają nie tylko pojedyncze sprzęty, ale wręcz całe zestawy malarskie. W skład takiego zestawu wchodzą specjalne farby, profesjonalne pędzle, podobrazia wykonane z różnych tworzyw i oczywiście sztalugi. Największą popularnością cieszy się sztaluga sosnowa, ale początkujący artyści kupują zwykle tańsze i mniej solidne. Jeśli chodzi o podobrazia, to najczęściej wybierane są popularne płótna malarskie, jednakże kreatywni klienci eksperymentujący z malarstwem chętnie kupują podobrazia drewniane czy nawet metalowe. Tak więc, wbrew powszechnemu przekonaniu o zaniku malarstwa i sztuki, zdominowanych przez multimedia, elektronikę i nowoczesne technologie, okazuje się, że wcale tak nie jest. Malarstwo we współczesnych czasach może nie jest zbyt dochodowym zajęciem, mimo to jednak, ludzie nie zaprzepaszczają swoich talentów i nie rezygnują z hobby, jakim jest malarstwo.

Oferta dla dzieci w sklepach plastycznych

Postęp techniki jest widoczny nie tylko w elektronice, ale we wszystkich innych dziecinach, w tym także malarstwie. Powstają nowe alternatywy pozwalające na wykonywanie coraz doskonalszych dzieł. Na rynek trafiają nowe materiały, a także udoskonalane są znane już produkty. Nowością w ostatnim czasie w sklepach plastycznych są oferty adresowane do dzieci. Cuda jak np. specjalne zestawy farb dla dzieci lub sztalugi dla dzieci, to absolutny hit. Przebojem w tej chwili są również farby do malowania palcami. Jak widać gama dostępnych alternatyw kierowana do najmłodszych jest imponująca. Obok farb dla dzieci w sklepach dla plastyków znajdziemy kolorowe zestawy plastyczne dla dzieci zawierające różne materiały malarskie. Coraz częściej wybierane są także masy plastyczne jak np. ciastolina. Te produkty pomagają w rozwoju dziecka i są zdecydowanie wynalazkami przydatnymi. Pokazują one nam również szerzącą się, wśród producentów i sprzedawców konkurencję.

Sklep plastyczny to doskonały interes

Sklepy dla plastyków to z pewnością bardzo dobry interes. Przecież zaopatrzają się w nich nie tylko artyści, ale tez różne uczelnie czy studenci. Asortyment jaki posiadają jest wprost imponujący. Od prostych bloków, kredek i ołówków, poprzez różnego rodzaju zestawy farb i profesjonalne pędzle na sztalugach i podobraziach kończąc. Znajdziemy tam też tuby rysunkowe czy teczki por folio do przechowywania swoich prac. Wymienione przeze mnie przedmioty to i tak tylko wierzchołek góry lodowej. Przecież artykułów malarskich można wymieniać niezliczona ilość, a każdy z nich posiada wiele rodzajów. Konkurencja jest duża jednak żaden z tych sklepów nie boryka się z problemami finansowymi. Często ich działalność jest rozszerzana o produkty adresowane do najmłodszych. Są w tej grupie np. zestawy plastyczne czy sztalugi dla dzieci. Ponadto coraz więcej podobnych sklepów prowadzi wynajem sztalug, który staje się każdego roku coraz popularniejszy.

Zabawki kreatywne pomagają w przedszkolu

Moja córeczka uczęszcza do przedszkola od zeszłego roku. Początki były łatwe, gdyż opowiedzieliśmy małej o obowiązkach, ale także przyjemnościach związanych z byciem przedszkolakiem. Niestety po dwóch miesiącach sielanka się skończyła. Córeczka nie chciała chodzić do przedszkola twierdząc, iż jej się tam nudzi. Okazało się, że poziom faktycznie pozostawiał dla nas wiele do życzenia. Dzieci nie malowały farbami – bo brudzą, nie dostawały plasteliny -bo ciężko ją odkleić z dywanu. Gazetka zmieniła się zaledwie kilka razy w ciągu roku. Mała niczego się tam nie nauczyła. W naszym domu już od dawna były obecne pastele, ciastolina czy zestawy farb dla dzieci. Córa nabyła już wielu umiejętności i zdecydowanie wyprzedzała rówieśników. W tym roku uczęszcza do przedszkola artystycznego, które posiada nawet specjalne sztalugi dla dzieci. Tamtejsza kadra posiada nie tylko wiedzę ale też chęci, aby czas spędzany przez dziecko w przedszkolu nie szedł na marne.

Rosnąca popularność wynajmu sztalug

Nieodzownym elementem wyposażenia każdego malarza są sztalugi. To przecież na nich opieramy podobrazie. Profesjonalne sztalugi malarskie(tzw. sztalugi studyjne) są bardzo drogie. Niektóre sklepy plastyczne prowadzą więc wynajem sztalug. Jest to dobre rozwiązanie dla studentów, których na kupno własnej po prostu nie stać. Opcja ta jest odpowiednia też do organizowania tymczasowych wystaw początkujących malarzy. Można na takich wynajętych sztalugach eksponować swoje prace. Jest to rozwiązanie praktyczne oraz oszczędne. Usługa tego typu jest idealna również, dla organizatorów jedno-zajęciowych warsztatów dla początkujących malarzy. Koszt wynajmu sztalugi to średnio 15 zł za dobę. Bez sensu wydawać ogrom pieniędzy na zakup takowej, która później będzie podpierać ścianę na strychu. Sklepy oferujące te usługi czerpią z nich naprawdę spore zyski ,ponieważ taka praktyka jest coraz bardziej popularna. Tego typu działalność gwarantuje także bezpłatną reklamę.

Talent i pędzle szczęścia nie dają

W pewnej malowniczej wiosce mieszka skromny artysta. Jego talent jest wprost porażający. Łudził się więc, iż uda mu się utrzymać z pracy malarza. Otrzymał co prawda kilka poważniejszych zleceń, jednak to wciąż za mało aby z tego się utrzymać. Jest on tak zdolny, że sam wykonał potrzebne mu sztalugi, czy nawet prostej konstrukcji podobrazia. Długo oszczędzał też na zestawy farb i pędzle. Ostatnio sporo udało mu się zarobić odnawiając freski w pobliskim kościele. Nadmienię, iż oryginały wykonali uczniowie samego mistrza J. Matejki. Takie zadanie było więc ogromnym wyróżnieniem. Mimo takich predyspozycji nie było mu łatwo. Po jakimś czasie musiał niestety znaleźć dla siebie inną pracę. Obecnie zajmuje się drukowaniem plakatów reklamowych, w niewielkiej firmie. W jego oczach nie gości jednak radość… Czy jego perspektywy byłyby lepsze, gdyby pochodził z dużego miasta? Być może. Nie dostał jednak takiej szansy i pozostało tylko pogodzić się z własnym losem.