Archiwa tagu: sztaluga szkolna

Podstawowy sprzęt malarski- sztalugi

Sztaluga jest podstawowym i niezbędnym narzędziem, dla każdego malarza. Z uwagi na wysokie ceny, wielu artystów próbuje samodzielnie konstruować sztalugi, które niestety nie są w stanie zastąpić oryginału. Najlepsza jest oczywiście sztaluga sosnowa, która charakteryzuje się przede wszystkim solidnością i niepodatnością na zniszczenia. Nie każdego jednakże stać na taki zakup, sztalugę sosnową jednakże w doskonale zastępuje sztaluga szkolna, która nie jest wykonana z tak trwałych tworzyw, jednakże skutecznie nadaje się zwłaszcza dla amatorów i początkujących. Sztalugi można zakupić we wszystkich sklepach dla plastyków, jednakże z uwagi na ich niewielką ilość, bardziej rozpowszechniona jest sprzedaż sztalug w sklepach internetowych. Nowoczesne sztalugi posiadają udogodnienia w postaci możliwości regulowanie formatu płótna, nie trzeba kupować kilku sztalug, by malować obrazy o różnych formatach. Jest to bardzo wygodne właśnie ze względu na wysokie ceny sztalug, zamiast kilku, można mieć tylko jedną.

Zestawy malarskie

Sklepy dla plastyków, choć jest ich coraz mniej, nieustannie cieszą się stałym napływem klientów, bo okazuje się, że w dobie komputeryzacji artystów nie brakuje. I choć nie jest to dochodowa praca, może być świetnym hobby czy rozrywką. Obecnie w sklepach artystycznych można dostać praktycznie wszystko, co niezbędne jest artyście do tworzenia sztuki. Jednym z najdroższych zakupów, jest zakup sztalugi. Ponieważ ceny są wysokie, często nie stać studentów kierunków artystycznych na zakup solidnej sosnowej sztalugi, może ja jednak śmiało zastąpić, dużo tańsza sztaluga szkolna. W sklepie dla plastyków można również kupić od razu całe zestawy malarskie, w skład których wchodzą farby, pędzle, podobrazia i wszelkie inne przyrządy niezbędne współczesnym artystom. Podobne zestawy są bardziej opłacalne niż oddzielne kupowanie wszystkiego, w związku z czym, często wybierane są przez klientów, zwłaszcza amatorów, którzy pragną sprawić komuś prezent, ale nie bardzo orientują się co potrzebna jest do malowania.

Domowe malowanie farbami akrylowymi i pastelami.

Większość osób, które wykazują się talentem plastycznym, miało do czynienia z farbami. Już jako dzieci malujmy przecież akwarelami, poznajemy gwasze czy zachwycamy się tubkami kryjącymi w sobie farby akrylowe. Zaskakujące jest to, że nie zawsze dzieci dostają do malowania pastele. A jest to przecież bardzo wdzięczny środek malarski. Pozwala rozwijać świadomość kolorów, poznawać techniki ich łączenia i mieszania na papierze. Suche pastele może niekoniecznie będą dobre dla mniejszych dzieci, ale te w wieku około 10 lat doskonale mogą sobie z nimi poradzić. Dla młodszych lepsze będą pastele tłuste. Jedne i drugie z pewnością ucieszą się, jeśli do malowania kupimy sztalugi. Dzieci na pewno poczują się jak prawdziwi artyści. Nie muszą, a nawet nie powinny to być duże sztalugi, tutaj najodpowiedniejsza będzie niewielkich rozmiarów sztaluga szkolna. Są one dobrze, starannie wykonane i na pewno nie zrobią dziecku krzywdy podczas pracy. Możemy dołączyć się do zabawy i malować razem z dziećmi, ale lepiej gdy będziemy im bardziej pomagać niż sami malować. Wspólne domowe malowanie integruje rodzinę i pogłębia więź z dzieckiem. Najmłodsi uwielbiają takie zabawy, starajmy się więc jak najczęściej dostarczać im tej rozrywki.

Co to jest sztaluga?

Malarze tworzą swoje dzieła na różnych powierzchniach. Czasem jest to papier, czasem drewno, czasem płótno. Jeśli ktoś chce malować wspaniałe obrazy, musi mieć dobre farby i pędzle. Nic jednak nie zastąpi sztalug.
Czym są sztalugi malarskie? Najczęściej jest to stojak oparty na trzech nogach na którym można ustawić płótno i malować. Sztalugi prawie zawsze są wykonane z drewna, głównie z drewnianych listew. Przez wieki budowa sztalugi się zmieniała, dopiero w XIX opracowano model współczesnej sztalugi. Poza zwykłymi sztalugami z listew na rynku dostępne jest także sztaluga sosnowa, które jest wyrazem elegancji i perfekcji malarza. Sztalugi dzielimy na ciężkie i masywne, które są wykorzystywane w wielkich pracowniach malarskich oraz niewielkie, które są zabierane na plener. Często sztaluga szkolna i plenerowa wyglądają identycznie. Są niewielkich rozmiarów i łatwo je złożyć i zabrać ze sobą w teren. Dzięki temu artyści mogą na łonie natury zachwycać się otaczającym ich światem. To z pewnością rozwinie ich umiejętności.

Dla początkujących i uczniów

Oferta sklepu dla artystów powinna być skierowana także do uczniów szkół artystycznych, jak też do tych wszystkich, którzy z malarstwa i rysunku uczynili sobie przyjemne hobby. W takich przypadkach najczęściej poszukiwane są różne rodzaje farb w małych i średnich pojemnikach, gotowe zestawy malarskie i niewielkie sztalugi jak chociażby sztaluga szkolna.
 Przedmiotami chętnie kupowanymi, zresztą nie tylko przez artystów, są różnego rodzaju sztywne teczki i tuby rysunkowe. Na ogół są one wykonane z grubej tektury i zakończone plastikowymi deklami, co umożliwia bezpieczne i wygodne transportowanie prac, projektów i wszelkich zrolowanych arkuszy. Często do tuby dołączone jest pasek, który ułatwia jej bezproblemowe noszenie. Do przechowywania prac, a także do okazjonalnej ich ekspozycji, mogą służyć różnego rodzaju teczki portofolio. Różnią się one formatem, wykonaniem i pojemnością. Teczka zwykle posiada wewnątrz wiele foliowych kieszonek, gdzie umieszczać można fotografie swoich prac. Zwykle posiadają wygodne zapięcie, najczęściej suwak.