Archiwa tagu: plastelina

Zabawki edukacyjne- w trosce o prawidłowy rozwój dziecka

Najlepszą i najefektywniejszą metodą nauczania maluchów, jest znana od lat i sprawdzona nauka przez zabawę. Rodzice, w trosce o odpowiedni rozwój swojego dziecka, zaczerpują rad u specjalistów odnośnie tego, jakie zabawki będą najlepiej symulować poprawny rozwój dziecka. Okazuje się jednak, że w dzisiejszych czasach porada specjalistów jest zupełnie zbędna i niepotrzebna, twórcy zabawek bowiem sami dbają o to, by dzieci mogły się nie tylko dobrze bawić ale także prawidłowo rozwijać. Właśnie w tym celu produkowane są zabawki edukacyjne, które cieszą się niebywałym zainteresowaniem i popularnością. Zabawki takie nie tylko zapewniają doskonałą zabawę dla dzieci, ale pozwalają także rozwijać zdolności motoryczne i intelektualne dziecka. Wśród zabawek edukacyjnych wyróżnia się pewna podgrupę zabawek, a mianowicie tak zwane zabawki kreatywne. Najbardziej tradycyjną formą i najlepszym przykładem jest popularna plastelina, rozwijająca wyobraźnie i kreatywność dziecka. Współcześni rodzice mogą odetchnąć z ulgą, a maluchy świetnie zabawić.

Zabawki edukacyjne

Żaden rodzic nie szczędzi na swoim dziecku i pragnie dla niego wszystkiego, co najlepsze. Z troski o dziecko rodzice starają się podejmować rozsądne decyzje związane z doborem odpowiednich zabawek. W dzisiejszych czasach odpowiedni dobór zabawek nie jest trudny, bowiem producenci zabawek, z uwagi na wysoką konkurencję, sami troszczą się o to, by zabawki służyły nie tylko do zabawy, ale także rozwijały różne zdolności u dziecka. Produkowane są zatem różnego rodzaju zabawki edukacyjne, które w różnoraki sposób rozwijają zdolności motoryczne i intelektualne dziecka. Szczególnym powodzeniem cieszą się zabawki kreatywne, które jakoby wymuszają na dziecku myślenie kreatywne i rozwijają jego wyobraźnię i pomysłowość. Najbardziej popularna zabawką kreatywną jest wszechobecna plastelina i ciastolina, które w zestawie z różnego rodzaju dodatkami doskonale rozwijają wyobraźnię dziecka i skutecznie pochłaniają jego uwagę. Nieograniczone możliwości, jakie daje ciastolina zapewnia wiele godzin ciekawej zabawy.

Kilka zalet super dough

Wyższość, jaką maja zabawki edukacyjne nad innymi nie podlega dyskusji. Do tej grupy należy też super dough. Ta masa plastyczna jest produktem z najwyższej pułki. Stworzona z Myśla o młodszych ale tez nieco starszych dzieciakach, wykonana jest z ekologicznych materiałów. Jest łatwa w użyciu, gdyż ma miękką konsystencję. Nie przykleja się tez do palców ani dywanów czy tapicerek tak jak np. plastelina. Bezpiecznie można używać jej więc, w domowym zaciszu nie narażając na szkodę wyposażenia wnętrz. Posiada szeroka gamę intensywnych barw i przyjemny zapach, które pobudzają zmysły. Zabawa nią jest ciekawa jeszcze bardziej z powodu dołączonych do niej zestawów ułatwiających układanie wszelkich form. Znajdujemy w nich wybór idealny dla dziewczynek, ale też chłopców. Wydatek jest to niestety nie mały, ale biorąc pod uwagę jakość , wart swojej ceny. Lepiej kupić taki produkt niż kilka innych, które po kilku dniach dziecko porzuci gdzieś w kąt i zapomni o jego istnieniu.

Zabawki kreatywne w pracy z dziećmi

Praca z dziećmi, jest czymś co kocham. Dlatego mimo posiadania swoich maluchów postarałam się o posadę przedszkolanki, gdyż moje wykształcenie było adekwatne do tego typu pracy. Początki były ciężkie. Najgorsze było skupienie uwagi rozrabiaków na tyle, by mogły cokolwiek zakodować z przeprowadzanych zajęć. Pomocne okazały się zabawki kreatywne. Po wielu próbach namówiłam rodziców na zakup maluchom plasteliny oraz zestawów specjalnych farb dla dzieci. Łatwo je sprać i nie są szkodliwe. Na początku nie było łatwo. Z czasem jednak takie zajęcia ( przeplatane ruchowymi ) dały duże efekty. Większość z rodziców nie miała pojęcia, że plastelina może dawać dziecku tyle korzyści. Teraz wiele moich podopiecznych, chwali się prezentami typu ciastolina czy pastele. Miło, że moje skromne rady okazały się dobrze przyjęte i praktykowane są teraz w wielu domach. Takie manualne zabawy niosą dla dziecka praktycznie same korzyści. Wybierajmy z rozwagą kolejne podarki.

Nowa siostra plasteliny

Plastelina znana jest już bardzo długo, jako dobry sposób na spędzenie czasu z dzieckiem. Wszyscy znamy lekturę pt . „ Plastusiowy pamiętnik” , której bohaterem jest ludzik z niej wykonany. Już nasze babcie wykonywały wielorakie cuda z jej pomocą. Z biegiem lat nawet tak utrwalona pozycja plasteliny zostaje zachwiana. Dzieje się to za pomocą masy plastycznej dostępnej w sklepach. Jedną z nich jest super dough. Ma ona wiele różnych zalet. Jest miękka więc ugniatanie jej przed rozpoczęciem zabawy nie ma sensu, a ponadto, w przeciwieństwie do tradycyjnej plasteliny ładnie pachnie. Kolejnym plusem jest łatwość usunięcia jej z dywanu. Pozbycie się przyklejonej do jego powierzchni plasteliny graniczy z cudem, a tego typu masa plastyczna nie przywiera do jego powierzchni. W związku z tym nie musimy obawiać się, że mniejszy maluch bawiący się nią spowoduje szkody. Niestety cena tego produktu nie należy do najniższych. Decyzję o zakupie należy pozostawić więc rodzicom!

Odnajdywanie talentów

Dziecko już w najmłodszych etapach swojego życia rozwija swoje zainteresowania i umiejętności. Jedno robi lepiej, drugie gorzej. Trzeba je wspierać we wszystkim, pomagać robić dobrze to, co mu się nie udaje, ale warto doskonalić te umiejętności, które przychodzą mu najłatwiej i idą najlepiej. Jeżeli dziecko lubi rysować bądź malować kupmy mu zestawy plastyczne dla dzieci. Dzięki nim rozwinie nie tylko zainteresowanie, ale będzie robić to, co lubi. Zamiast spędzać czas przed komputerem czy telewizorem niech bawi się, a przy tym uczy i doskonali umiejętności. Dla dzieci bardziej ruchliwych, które nie lubią siedzieć w miejscu, ciekawym pomysłem są zabawki edukacyjne. Dowiedzmy się, czym dziecko się interesuje, być może kosmos lub zwierzęta. Kupmy coś, co rozwinie jego umiejętności. Obierając już tak wcześnie zainteresowanie dziecka w jednym kierunku, pozwoli mu na bycie dobrym w jednej konkretnej dziedzinie, co skutkuje sukcesami. Dla dzieci młodszych i spokojnych, które lubią coś układać i przestawiać dobra będzie plastelina. Dzieci o dobrych zdolnościach manualnych cieszą się wspaniałymi wynikami z kaligrafii oraz dokładnością.

Biedniejsze dzieci

Mimo tego, że dzisiejsza cywilizacja daje ludziom wiele możliwości, nie każdego stać na luksusy. Prawie każdy posiada swój samochód, a w domu znajduje się sprzęt dobrej jakości. Bywają niestety i takie rodziny, których zarobki niestety osiągają minimalną krajową płace. Takowych nie stać na to, żeby żyć w dobrobycie. Takie rodziny jednakże chcą być szczęśliwe i się powiększać. Małżonkowie chcąc dać życie swojemu dziecku, sprowadzają takie na świat. Dzieci z ubogich rodzin nieraz są w szkołach wyśmiewane. Dla rodziców bywa bowiem problemem nawet kupno przyborów szkolnych takich jak chociażby plastelina, nie wspominając już o tym, że także ubrania takich dzieci są gorszej jakości. Czasami więc szkoła organizuje zbiórki przyborów dla takich dzieci. Osoby, których na to stać, przynoszą więc farby dla dzieci oraz inne potrzebne rzeczy. Czasami takie dzieci są dofinansowane przez różne fundacje. Mimo tego, biedne dziecko nie może nawet pomarzyć o tym, żeby w domu mieć jakiekolwiek drogie zabawki edukacyjne. Jest skazane na uniżenie tylko dlatego, że jego rodzina jest biedna. Świat bywa okrutny.