Archiwa tagu: pędzle

Profesjonalne zestawy malarskie

Choć we współczesnym świecie, zdominowanym przez elektronikę i media, sklepów plastycznych jest coraz mniej, to bez wątpienia te, które istnieją funkcjonują znacznie sprawniej i efektywniej niż miało to miejsce kiedyś. Nie trzeba szukać wielu sklepów, by zakupić cały niezbędny sprzęt, wszystko można bowiem dostać w jednym. W nowoczesnym sklepie plastycznym można kupić zarówno sprzęty tradycyjne, jak i zmodernizowane. Bez problemu można dostać płótno malarskie, profesjonalne pędzle czy sztalugi i tradycyjne- sosnowe, i nowoczesne wykonywane z różnych tworzyw. Nie trzeba również pojedynczo dobierać farby, gdyż można kupić całe zestawy farb, w których znajdują się wszystkie barwy i różne rodzaje, od akrylowych po olejne. Właściciele zadbali nie tylko o sam proces tworzenia sztuki, ale również o jej bezpieczne przetransportowanie, w związku z czy, w sklepie plastycznym można kupić również tuby rysunkowe o różnych formatach, oraz teczki port folio, które mogą okazać się przydatne przy promowaniu swoich prac.

Zestawy malarskie

Sklepy dla plastyków, choć jest ich coraz mniej, nieustannie cieszą się stałym napływem klientów, bo okazuje się, że w dobie komputeryzacji artystów nie brakuje. I choć nie jest to dochodowa praca, może być świetnym hobby czy rozrywką. Obecnie w sklepach artystycznych można dostać praktycznie wszystko, co niezbędne jest artyście do tworzenia sztuki. Jednym z najdroższych zakupów, jest zakup sztalugi. Ponieważ ceny są wysokie, często nie stać studentów kierunków artystycznych na zakup solidnej sosnowej sztalugi, może ja jednak śmiało zastąpić, dużo tańsza sztaluga szkolna. W sklepie dla plastyków można również kupić od razu całe zestawy malarskie, w skład których wchodzą farby, pędzle, podobrazia i wszelkie inne przyrządy niezbędne współczesnym artystom. Podobne zestawy są bardziej opłacalne niż oddzielne kupowanie wszystkiego, w związku z czym, często wybierane są przez klientów, zwłaszcza amatorów, którzy pragną sprawić komuś prezent, ale nie bardzo orientują się co potrzebna jest do malowania.

Sklepy plastyczne rozkwitają

Wbrew powszechnemu przekonaniu o tym, że malarstwo zanika w dobie komputeryzacji, sklepy dla plastyków na brak klientów nie narzekają. Sprzedają nie tylko pojedyncze sprzęty, ale wręcz całe zestawy malarskie. W skład takiego zestawu wchodzą specjalne farby, profesjonalne pędzle, podobrazia wykonane z różnych tworzyw i oczywiście sztalugi. Największą popularnością cieszy się sztaluga sosnowa, ale początkujący artyści kupują zwykle tańsze i mniej solidne. Jeśli chodzi o podobrazia, to najczęściej wybierane są popularne płótna malarskie, jednakże kreatywni klienci eksperymentujący z malarstwem chętnie kupują podobrazia drewniane czy nawet metalowe. Tak więc, wbrew powszechnemu przekonaniu o zaniku malarstwa i sztuki, zdominowanych przez multimedia, elektronikę i nowoczesne technologie, okazuje się, że wcale tak nie jest. Malarstwo we współczesnych czasach może nie jest zbyt dochodowym zajęciem, mimo to jednak, ludzie nie zaprzepaszczają swoich talentów i nie rezygnują z hobby, jakim jest malarstwo.

Sklepy plastyczne współdziałają z artystami

Choć powszechnie uważa się, że sztuka, zwłaszcza malarstwo, odchodzą w cień na rzecz multimediów postępu informatycznego, okazuje się, że wcale tak nie jest. Uczelnie artystyczne ciągle są przepełnione uzdolnionymi studentami. Sklepy ze sprzętem malarskim cieszą się stałym napływem klienteli. A sprzęt jest coraz wygodniejszy, by ułatwić i uprzyjemnić artystom pracę. Pojawiają się nowe farby, profesjonalne pędzle i wiele innych, ułatwiających pracę sprzętów. Problem jest jedynie ze sztalugami, bo choć jest ich wiele i są wykonywane z różnych materiałów, to ceny przerażają studentów, którzy nie mogą sobie pozwolić na ich zakup. Ale i ten problem został rozwiązany, rozpowszechniono bowiem wynajem sztalug. Właściciele obsługujący sklep dla plastyków dbają o artystów, robiąc co w swojej mocy by ułatwić im dostęp do sprzętu i rozwijania własnych zdolności. Tak więc, wbrew powszechnym przekonaniom, malarstwo wcale nie zanika, a artyści, choć maja trudno, nie rezygnują z talentu i z pomocą innych stale go rozwijają.

Obraz olejny nie lada wyzwaniem

Słysząc często od znajomych, że mam talent plastyczny, postanowiłam rozwinąć te umiejętności. Pomysł uczęszczania na kurs malarstwa, wydał mi się doskonały. Zadzwoniłam więc do organizatora i zapisałam się na lekcje. Gdy dostałam drogą mailową listę zakupów, udałam się do pobliskiego sklepu plastycznego. Nie mając pojęcia czym jest podobrazie, jakie płótno malarskie będzie odpowiednie dla początkującego czy też która ze sztalug jest dla mnie dobrym wyborem, byłam lekko zdezorientowana. Pomoc sprzedawczyni okazała się nieoceniona. Zajęcia zaczynały się za kilka dni. Już podczas pierwszej lekcji kursanci zostali rzuceni na głęboką wodę. Naszym zadaniem było skopiowanie obrazu olejnego, który pomimo, iż wydawał się banalnym tworem wyobraźni autora, okazał się nie lada wyzwaniem. Profesjonalne pędzle niewiele pomogły i zadowalający efekt uzyskałam dopiero przy piątej próbie. Wierzę jednak, iż trening czyni mistrza! Wytrwała nauka na pewno wkrótce da efekty!!

Ciastolinowy tulipan na dzień mamy

Dostałam ostatnio swój pierwszy, samodzielnie wykonany prezent z okazji dnia matki. Był to ciastolinowy tulipan oraz dwa obrazy ręcznie malowany. Byłam bardzo wzruszona ta chwilą i dumna z uzdolnionej córeczki. Pierwszy obraz przedstawiał kiciusia, a drugi natomiast nasz dom. Myślę, że wykonała te prace z chęcią, ponieważ wczoraj otrzymała w prezencie farby dla dzieci i kilka dobrych pędzli. Moja pociecha była z siebie bardzo dumna. Teraz spędza długie godziny na malowaniu, nie mając czasu nawet na toaletę. Chyba na tym etapie rozwoju, warto pomyśleć też nad zajęciami dodatkowymi. Z pewnością byłoby to kółko plastyczne. Może wtedy nasze ściany uniknęły by kolejnego szorowania, gdyż jeszcze chwila, a byłby konieczny remont. Na pewno niedługo odwiedzimy sklep dla plastyków zakupić więcej materiałów odpowiednich dla małej malarki. Idealne byłyby farby do malowania palcami, które lepiej rozwijają manualnie, od tych tradycyjnych do posługiwania się pędzlem.

Sklep plastyczny to doskonały interes

Sklepy dla plastyków to z pewnością bardzo dobry interes. Przecież zaopatrzają się w nich nie tylko artyści, ale tez różne uczelnie czy studenci. Asortyment jaki posiadają jest wprost imponujący. Od prostych bloków, kredek i ołówków, poprzez różnego rodzaju zestawy farb i profesjonalne pędzle na sztalugach i podobraziach kończąc. Znajdziemy tam też tuby rysunkowe czy teczki por folio do przechowywania swoich prac. Wymienione przeze mnie przedmioty to i tak tylko wierzchołek góry lodowej. Przecież artykułów malarskich można wymieniać niezliczona ilość, a każdy z nich posiada wiele rodzajów. Konkurencja jest duża jednak żaden z tych sklepów nie boryka się z problemami finansowymi. Często ich działalność jest rozszerzana o produkty adresowane do najmłodszych. Są w tej grupie np. zestawy plastyczne czy sztalugi dla dzieci. Ponadto coraz więcej podobnych sklepów prowadzi wynajem sztalug, który staje się każdego roku coraz popularniejszy.

Kilka słów o profesjonalnych pędzlach

Profesjonalne pędzle są nieodzownym elementem w rękach malarzy. Takie pędzle muszą być dobrane idealnie. Artysta znający podstawowe zasady, wybierze z pewnością najlepsze z nich. Tak np. farby akrylowe, wymagają pędzli ze świńskiej ryciny ( odpowiedniej też do innych farb ), a do olejowych pędzle dzielą się na te z włosia miękkiego, syntetycznego czy twardego. Oczywiście te, wykonane z naturalnych materiałów będą najlepsze. Rączka tez musi spełniać pewne standardy. Najlepsze są te wykonane z drewna. Taki pędzel, nie będzie się z rąk wyślizgiwał. Ważny dla malarza ma też dobrze wywarzony środek ciężkości, co jest najważniejsze zwłaszcza w przypadku tych o dużych rozmiarach. Przy zakupie pędzli sprawdza się także różnicę miedzy długościami włosia. Nie powinna być dłuższa niż 1mm. Ważne jest tez aby szczecina była miękka, co pozwala równomiernie rozprowadzić farbę. Ponadto w każdym pędzlu szczecina na końcach włosia powinna być rozdwojona w około 90 %.

Talent i pędzle szczęścia nie dają

W pewnej malowniczej wiosce mieszka skromny artysta. Jego talent jest wprost porażający. Łudził się więc, iż uda mu się utrzymać z pracy malarza. Otrzymał co prawda kilka poważniejszych zleceń, jednak to wciąż za mało aby z tego się utrzymać. Jest on tak zdolny, że sam wykonał potrzebne mu sztalugi, czy nawet prostej konstrukcji podobrazia. Długo oszczędzał też na zestawy farb i pędzle. Ostatnio sporo udało mu się zarobić odnawiając freski w pobliskim kościele. Nadmienię, iż oryginały wykonali uczniowie samego mistrza J. Matejki. Takie zadanie było więc ogromnym wyróżnieniem. Mimo takich predyspozycji nie było mu łatwo. Po jakimś czasie musiał niestety znaleźć dla siebie inną pracę. Obecnie zajmuje się drukowaniem plakatów reklamowych, w niewielkiej firmie. W jego oczach nie gości jednak radość… Czy jego perspektywy byłyby lepsze, gdyby pochodził z dużego miasta? Być może. Nie dostał jednak takiej szansy i pozostało tylko pogodzić się z własnym losem.

Starsza Pani posiadaczką wybitnych obrazów olejnych

Gdy jadę w odwiedziny do mojej babci zawsze zaglądam także do pewnej staruszki mieszkającej niedaleko w ogromnym, starym domu. Moja starsza znajoma zawsze cieszy się z tych wizyt i przy filiżance pysznej herbaty prowadzimy wielogodzinne rozmowy. Z zapartym tchem słucham opowieści z jej życia. Pewnego razu zapytałam ją, jak znalazły się na jej ścianach cudowne obrazy olejne. Okazało się, że były stworzone przez pędzle wybitnych malarzy i udało jej się ocalić je podczas wojny. Większość z nich zdobi dziś muzea. Te, które jej pozostały postanowiła zachować , aż do czasu swojej śmierci. Opowiedziała też historię jaką posiada lustro w stylowej ramie zdobiące długi korytarz, prowadzący do sypialni. Zostało ono wyrwane z rąk nieprzyjaciela, grabiącego włości jednej z rodzin szlachty, jeszcze podczas panowania ostatniego z króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Nikt dzisiaj nie wie, jak rodzina staruszki weszła w posiadanie tego skarbu.