Archiwa tagu: obrazy ręcznie malowane

Najlepszy obraz olejny

Mnóstwo ludzi od najmłodszych lat marzy, by w życiu wiodło się im dobrze. Do tego potrzeba dobrze płatnej pracy, albo zabrania się robienie tego co nas tak bardzo interesuje. Decydujemy się rozpocząć nasz nowy etap w życiu i postanawiamy zająć się malarstwem. Rozpoczynamy i próbujemy najpierw swoich sił w domu, najlepiej na ścianie. Kiedy wszystko wychodzi nam jak powinno, dekorujemy swoje ściany w nowym domu. Jednym z nich jest wieszanie na ścianach Obrazy ręcznie malowane, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania. W dzisiejszych czasach zakupione przed laty obrazy w stylowych ramach nie są już tak popularne, chociaż jeszcze niedawno temu była to najdroższa forma dekoracji domu, czy mieszkania. Kolejną formą dekoracji jaką możemy zastosować jest umieszczenie na ścianach obrazów. Obrazy olejne posiadają ogromną wartość materialną. Wyglądają bardzo cudnie i są ozdobą w naszych domach. Posiadając w domu jakikolwiek obraz możemy się nim nie tylko chwalić, ale również zachwycać, bo są to prawdziwe arcydzieła.

Dekoracja wnętrz- obrazy w stylowych ramach

Obrazy od lat zdobią ściany wielu domów. Są modne praktycznie od zawsze i pewnie długo jeszcze pozostaną jednym z podstawowych elementów dekoracyjnych. Najbardziej pożądane i najlepiej sprzedające się są oczywiście obrazy ręcznie malowane. Wielu kolekcjonerów i tak zwanych łowców talentów z pasją poszukują obrazów malowanych ręczne, nie drukowanych. Największą popularnością wśród znawców cieszą się oczywiście obrazy olejne, które są bardzo efektowne i skutecznie przyciągają wzrok ludzi. Jednakże malowanie farbami olejnymi nie należy do najprostszych, wymaga precyzji i doświadczenia. Ciekawy obraz to jednakże jedynie połowa, bowiem niezwykle ważne są również odpowiednie ramy. Obecnie nie ma problemu ze znalezieniem stylowej i pięknej ramy, doskonale komponującej się z obrazem. Piękne obrazy w stylowych ramach są doskonałym elementem dekoracyjnym, pozwalającym nadać wnętrzu unikatowy styl i nastrój, nic więc dziwnego, że cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem klientów i kolekcjonerów sztuki.

Jakie podobrazie wybrać?

Podobrazie jest podstawowym elementem niezbędnym do powstania obrazu. Sam wybór odpowiedniego podobrazia nie jest prosty, gdyż na rynku pojawia się bardzo wiele ich rodzajów. Najbardziej tradycyjnym jest podobrazie drewniane, które stosowane było przez przodków, dzisiaj jednak stosuje się raczej nie drewno, ale materiały drewnopochodne, które są wygodniejsze. Innym materiałem, z którego tworzy się podobrazie to metal. W obecnych czasach jest raczej rzadko stosowany w malarstwie, bo choć zapewnia dobre podłoże i jest niepodatne na uszkodzenia zewnętrzne, to potrzeba wiele doświadczenia i uwagi by na nim malować. Z uwagi na te zalety jest jednak stosowany w celu tworzenia reklam. Najczęściej wybieranym podobraziem był, jest pewnie jeszcze długo będzie, płótno malarskie. Choć powszechnie twierdzi się, że malarstwo zanika w dobie komputeryzacji, okazuje się, że obrazy ręcznie malowane są ciągle pożądanym towarem, cieszącym się stale rosnącym popytem i zainteresowaniem ze strony kolekcjonerów.

Sklepy z obrazami ręcznie malowanymi

Niemalże w każdym domu ścianę, czy nawet ściany, zdobią piękne obrazy w stylowych ramach. Wybór jest bardzo duży, najbardziej pożądanymi przez klientów są jednak obrazy ręcznie malowane. Wiadomo, że trudno byłoby o tak obszerny sklep, by wystawić wszystkie obrazy, dlatego też właściciele takich sklepów bardzo często wystawiają jedynie teczki port folio, które zawierają obrazy różnych artystów. Jest to wygodniejsze zarówno dla sklepu, jak i dla samych klientów, którzy mogą przeglądać obrazy różnych promujących się artystów. Oprócz teczek port folio w sklepie znajdują się jeszcze katalogi z szerokim wyborem stylowych i nowoczesnych ram, które klient może sobie dowolnie dobierać do wybranego wcześniej obrazu, a dane płótno zostanie oprawione w ramę przez pracowników obsługujących sklep. W dobie komputeryzacji i rozpowszechnienia Internetu funkcjonują oczywiście również sklepy internetowe, co jest jeszcze bardziej wygodne dla klientów, którzy nie muszą wychodzić z domu i trudzić się przewiezieniem kupionego obrazu.

Obrazy ręcznie malowane i drukowane

W dzisiejszych czasach, zdominowanych przez komputeryzację i multimedia, sztuka malarstwa powoli zanika. Jeśli ktoś decyduje się na zakup obrazu, zwykle wybiera drukowane. I choć jeszcze organizuje się różnego rodzaju wystawy obrazów w galeriach, współczesny artysta, nawet wybitnie utalentowany, ma wiele trudności z przebiciem się na rynek. Niewiele jest miejsc, gdzie sprzedaje się obrazy ręcznie malowane, bo też i zapotrzebowanie na nie jest nikłe. Przewiduje się jednak, że popyt wzrośnie, ponieważ kolekcjonerzy obrazów interesują się współczesnymi artystami, a ściany ich mieszkań coraz częściej wypełniają ręcznie malowane obrazy w stylowych ramach. Najchętniej kupowane są obrazy olejne, choć malowanie przy użyciu farb olejnych do najprostszych nie należy, wymaga doświadczenia i dużego talentu, ale efekty są znakomite. Sztuka po raz kolejny udowodniła swoją ponadczasowość, staczając bój z multimediami i komputeryzacją, współczesne technologie nie zdołały zepchnąć malarstwa na drugi plan.

Repliki obrazów olejnych

Obrazy olejne są najbardziej chyba znanymi tworami malarzy. Do najsławniejszych należą np. „Słoneczniki” z pod pędzla Vincenta van Gogha. Ten ekspresjonistyczny artysta był mistrzem w swoim fachu. Wszędzie można w dniu dzisiejszym zdobyć kopie tych obrazów. Obrazy ręcznie malowane będące repliką tych dzieł stały się naprawdę popularne. Już kilku moich znajomych posiada takie olejne cuda. Lubię sztukę Vincenta van Gogha ale sadzę, że ja wybrałabym mniej znane dzieło, a wszystko po to by pozostać oryginalną. Ceny repliki zależą od wielu czynników. Głównie chodzi o jakość płótna czy innych materiałów. Koszty zaczynają się od około 200zł a górna granica jest o wiele wyższa. Estetyka wykonania także pełni ważną rolę. Obrazy w stylowych ramach na pewno bardziej ucieszą nasze oko. Od naszego gustu zależy wystrój naszego domu. Róbmy więc zakupy naprawdę dobrze przemyślane, gdyż zwrot takiego obrazu będzie raczej niemożliwy, a trzymane w piwnicy mogą się zniszczyć.

Pastelem świat podziwiany

Samotna wycieczka w góry, którą planowałam już od dłuższego czasu, okazała się strzałem w dziesiątkę. Idąc spokojnym krokiem podziwiałam cudowną okolicę, wyglądającą niczym piękne obrazy ręcznie malowane widywane na wystawach znanych malarzy. Delikatny zefirek muskał mnie po policzku. Szłam, grzejąc się w promieniach słońca, gdy moim oczom ukazał się niezwykły widok. Był to strumyk górski. Woda szumiała płynąc wzdłuż koryta i tworząc silny prąd. Zachwyciła mnie jej barwa i tworzące się na niej , pieniste formy. Właśnie ten widok postanowiłam uwiecznić na płótnie. Rozłożyłam więc przyniesioną sztalugę, a na niej ułożyłam podobrazie. Pastele zajęły miejsce na kamyku tuż obok mnie. Tworzenie pracy zajęło mi sporo czasu. Nim się obejrzałam, niebo zaczęło się ściemniać. To oznaczało porę powrotu, gdyż musiałam znaleźć się w pensjonacie jeszcze przed zmrokiem. Okolica, w której przebywałam nie należy do bezpiecznych, dlatego postanowiłam nie bagatelizować tej zasady.

Pędzle baroku

Sztuka Baroku rozwijała się w XVII wieku i na początku wieku XVIII. Przedstawicielami tego gatunku są np. Rubens, Caravaggio, czy Rembrandt. Nowość, jaką Barok wprowadził w dziedzinie malarstwa, było np. pokrycie ścian dekoracją malarską, której celem było optyczne powiększenie ścian czyli malarstwo iluzjonistyczne. Dodam, że w tym typie malarstwa różnica miedzy obrazem, a architekturą się zacierała. Artyści stosowali w swej pracy światłocień, kontrasty barwi świateł czy skróty perspektywistyczne. Pędzle artystów polubiły malarstwo erotyczne ,ale też w różny sposób przedstawiały brzydotę czyli makabreskę, pojawił się także motyw vanitas, dotyczący śmierci i przemijania. Płótno malarskie często przedstawiało również ujęcia przyrody bądź przedmioty. Modne były wówczas zarówno wydarzenia z życia świętych, władców oraz herosów jak również postaci mityczne i mitologiczne. Obrazy ręcznie malowane przez artystów, opatrywane natomiast były tytułami mitologicznym lub biblijnymi.

Jakie farby wybierać.

Dlaczego to właśnie obrazy a nie fotografie cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Nie tylko przecież galerie czy muzea malarstwa pełne są wspaniałych prac. Obrazy ręcznie malowane spotykamy praktycznie wszędzie. To one są nie tylko podstawa wspaniałych wystaw ale także ozdabiania naszych mieszkań.
Szczególnym zainteresowaniem cieszą się obrazy olejne. To one zachwycają nie tylko tematyką ale także grą barw. Najróżniejsze kolory i ich odcienie tworzą niesamowite dzieła. To właśnie umiejętność kładzenia odpowiednich kolorów na płótnie malarskim sprawia, że możemy cieszyć się ich urokiem.
Takie właśnie obrazy, często obrazy w stylowych ramach, zdobią nie tylko nasze domy ale także wszystkie inne wnętrza. Spotykamy je zarówno w biurach jak i hotelach czy też restauracjach. Nawet najlepiej dobrany kolor ścian nie jest w stanie zapewnić takiej ozdoby wnętrza, jak jakiś obraz.
Malarstwo to wspaniała dziedzina sztuki, która pozwala nam cieszyć się urokiem prac artystów. To oni tworzą wspaniałe dzieła, które my tylko możemy podziwiać. Kupując takie obrazy musimy zdać sobie jednak sprawę z tego, że przecież pozostaną one z nami na długi czas. Dlatego też warto wybrać takie, które zachwycą nas swoim urokiem.

Przyroda w malarstwie.

Jakże często to nie sceny z życia a otaczająca nas przyroda jest tematem wspaniałych obrazów. Najczęściej chyba wykorzystywane są najróżniejsze motywy kwiatowe. Kwiaty to ulubiony motyw od najdawniejszych lat. Malowane już były chyba wszystkie rodzaje kwiatów. Najczęściej to farby olejne są wykorzystywane do ich malowania.
Kiedy patrzymy na obrazy ręcznie malowane, na których są właśnie motywy kwiatowe to nieraz wydaje nam się, że to nie obraz tylko kolorowe zdjęcie. Wielu artystów malarzy potrafi oddać ich urok w taki sposób, że wyglądają jak w naturze.
Obrazy olejne, które zawierają motywy kwiatowe, to także doskonały element dekoracyjny mieszkań. Taki typ obrazów pasuje praktycznie wszędzie. Z powodzeniem można także dostosować ich wielkość do wymagań w taki sposób, aby dokładnie móc pokazać to, co namalowane jest na obrazie. Takie obrazy można nie tyko powiesić w salonie ale także w każdym innym pokoju a nawet w kuchni. Kwiaty przecież wszędzie pasują i jeżeli dobierze się ich kolorystykę i odpowiednią ramę, to na pewno doskonale urozmaicą każde pomieszczenie. Motywy kwiatowe to bardzo wdzięczny temat, który doskonale sprawdza się od najdawniejszych czasów aż do dnia dzisiejszego.