Archiwa tagu: masa plastyczna

Ciastolina doskonała dla przedszkolaka

Dziecko w wieku przedszkolnym niewątpliwie jest niemniej absorbujące, co młodsze maleństwo. Potrzebuje ono dużej ilości zajęć, a przedszkola często nie stają na wysokości zadania i rodzice muszą nadrabiać te zaległości. Ponadto maluchy w tym wieku szybko się nudzą. Nie wystarczają już lalki, auta, klocki bądź telewizja, którą zresztą powinniśmy im ograniczać. Zajęcia dodatkowe są więc idealnym rozwiązaniem. Doskonałym wyborem są także zabawki, pozwalające zainteresować dzieciaka, jak również puścić wodze fantazji, jaką na pewno dysponuje. Te warunki spełnia ciastolina, czyli masa plastyczna sprzedawana w zestawach interesujących tak dziewczynki, jak i chłopców. Z pewnością zabawa nią będzie dla naszej pociechy dużą frajdą, a my będziemy spokojni, iż czas spędzony w ten sposób jest pożyteczny. Zakup tych zestawów też nie sprawi kłopotu. Chcąc go zdobyć, nie będzie potrzebny sklep plastyczny. Wystarczy hipermarket, bądź zwykły sklep zabawkowy.

Kilka zalet super dough

Wyższość, jaką maja zabawki edukacyjne nad innymi nie podlega dyskusji. Do tej grupy należy też super dough. Ta masa plastyczna jest produktem z najwyższej pułki. Stworzona z Myśla o młodszych ale tez nieco starszych dzieciakach, wykonana jest z ekologicznych materiałów. Jest łatwa w użyciu, gdyż ma miękką konsystencję. Nie przykleja się tez do palców ani dywanów czy tapicerek tak jak np. plastelina. Bezpiecznie można używać jej więc, w domowym zaciszu nie narażając na szkodę wyposażenia wnętrz. Posiada szeroka gamę intensywnych barw i przyjemny zapach, które pobudzają zmysły. Zabawa nią jest ciekawa jeszcze bardziej z powodu dołączonych do niej zestawów ułatwiających układanie wszelkich form. Znajdujemy w nich wybór idealny dla dziewczynek, ale też chłopców. Wydatek jest to niestety nie mały, ale biorąc pod uwagę jakość , wart swojej ceny. Lepiej kupić taki produkt niż kilka innych, które po kilku dniach dziecko porzuci gdzieś w kąt i zapomni o jego istnieniu.

Zabawki edukacyjne pomagają rodzicom

Każdy z nas przy narodzinach posiada już jakieś zasoby w postaci charakteru, temperamentu lub otrzymanego talentu, który odkryje dopiero za wiele lat. Resztę niestety musimy wypracować. Długi proces wychowawczy niesie za sobą wiele wyrzeczeń ze strony naszych rodziców oraz naprawdę dużo czasu, który dla nas poświęcą. Zadanie mogą ułatwić im różnego rodzaju zabawki edukacyjne. Zalicza się do takich zarówno puzzle czy inne układanki jak też plastelinę czy inne narzędzia malarskie. Sklep dla plastyków zaoferuje nam specjalne zestawy plastyczne dla dzieci, które w pożyteczny sposób zorganizują czas spędzony w domu. Zabawkowe natomiast posiadają np. produkty typu super dough czyli masa plastyczna do tworzenia najpiękniejszych form powstałych w wyobraźni dziecka. Dodatkowo dołączone są do nich zestawy pomagające maluchom w tworzeniu wymarzonego świata. Bez tego wszystkiego także damy radę wychować malca ale takie ułatwienia na pewno są dobrym rozwiązaniem.

Nowa siostra plasteliny

Plastelina znana jest już bardzo długo, jako dobry sposób na spędzenie czasu z dzieckiem. Wszyscy znamy lekturę pt . „ Plastusiowy pamiętnik” , której bohaterem jest ludzik z niej wykonany. Już nasze babcie wykonywały wielorakie cuda z jej pomocą. Z biegiem lat nawet tak utrwalona pozycja plasteliny zostaje zachwiana. Dzieje się to za pomocą masy plastycznej dostępnej w sklepach. Jedną z nich jest super dough. Ma ona wiele różnych zalet. Jest miękka więc ugniatanie jej przed rozpoczęciem zabawy nie ma sensu, a ponadto, w przeciwieństwie do tradycyjnej plasteliny ładnie pachnie. Kolejnym plusem jest łatwość usunięcia jej z dywanu. Pozbycie się przyklejonej do jego powierzchni plasteliny graniczy z cudem, a tego typu masa plastyczna nie przywiera do jego powierzchni. W związku z tym nie musimy obawiać się, że mniejszy maluch bawiący się nią spowoduje szkody. Niestety cena tego produktu nie należy do najniższych. Decyzję o zakupie należy pozostawić więc rodzicom!

Zajęcia plastyczne dla najmłodszych

Jeżeli chcemy, aby nasze dziecko uczestniczyło w jakiś ciekawych zajęciach, poznawało nowe dzieci, a przy tym robiło coś fajnego, zapiszmy je na zajęcia plastyczne. W szkołach, miejskich centrach kultury, a nawet niektórych muzeach organizowane są zajęcia tego typu. Za niewielka opłatą dziecko pod okiem pedagoga będzie malowało lub rysowało. Na zajęciach wykorzystywana jest także masa plastyczna, z której uczestnicy lepią figurki. Często jest tak, że zostają one potem pokazane na wystawie, co motywuje dziecko do dalszej pracy. Z okazji dnia dziecka organizowane są specjalne zajęcia, na których odbywa się malowanie ciała, z użyciem farby do twarzy. To najbardziej cieszy dzieciaki i na tego typu zajęciach jest zawsze największa frekwencja. Oprócz zagospodarowania czasu, uczenia się systematycznego uczestnictwa i poznawania innych dzieci, nasz maluch uczy się pracy według wskazuje i przyzwyczaja się do słuchania ocen i opinii. Aby zachęcić dzieci, na zajęciach wszystkie posiadają sztalugi dla dzieci. To zachęca nie tylko do pracy, ale i wzbudza większe zainteresowanie.

Odpowiedni wiek dziecka

Wiele osób uważa, że malowanie, rysowanie czy zabawki są dla dzieci w każdym wieku. Jednak nie powinniśmy narażać swojego dziecka na niebezpieczeństwo zatrucia lub połknięcia jakiś elementów. Przeanalizujmy, więc, co, dla kogo. Masa plastyczna jest produkowana w taki sposób, aby nie zawierała żadnych toksyn. Nadaje się, więc do zabawy dla dzieci nawet w wieku już dwóch lat. Z reguły dokładny przedział i napisy na opakowaniu mówią, że dla dzieci od dwóch do ośmiu lat. Górna granica wieku ma nam zasugerować, gdy na przykład kupujemy prezent, że dziecko starsze może nie być zainteresowane taką zabawą. Wybierając farby dla dzieci, najczęściej wybieramy te akwarelowe lub plakatowe. Wszystkie one są nie toksyczne, jednak farby tego typu nadają się dla dzieci od szóstego roku życia. Mimo ich dobrego składu, młodsze dzieci nie powinny ich brać do buzi. Dla malucha najlepsze będą farby do malowania palcami. Ich zaletą jest nie tylko to, że są całkowicie bezpieczne i nadają się dla każdego, nawet najmłodszego dziecka. Oprócz tego są bardzo łatwe do zmycia, nie musimy, więc obawiać się zabrudzeń.