Archiwa tagu: lustro w stylowej ramie

Starsza Pani posiadaczką wybitnych obrazów olejnych

Gdy jadę w odwiedziny do mojej babci zawsze zaglądam także do pewnej staruszki mieszkającej niedaleko w ogromnym, starym domu. Moja starsza znajoma zawsze cieszy się z tych wizyt i przy filiżance pysznej herbaty prowadzimy wielogodzinne rozmowy. Z zapartym tchem słucham opowieści z jej życia. Pewnego razu zapytałam ją, jak znalazły się na jej ścianach cudowne obrazy olejne. Okazało się, że były stworzone przez pędzle wybitnych malarzy i udało jej się ocalić je podczas wojny. Większość z nich zdobi dziś muzea. Te, które jej pozostały postanowiła zachować , aż do czasu swojej śmierci. Opowiedziała też historię jaką posiada lustro w stylowej ramie zdobiące długi korytarz, prowadzący do sypialni. Zostało ono wyrwane z rąk nieprzyjaciela, grabiącego włości jednej z rodzin szlachty, jeszcze podczas panowania ostatniego z króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Nikt dzisiaj nie wie, jak rodzina staruszki weszła w posiadanie tego skarbu.

Obrazy olejne na otarcie łez

Lustro w stylowej ramie jakie ujrzałam dzisiejszego poranka na pchlim targu zaparło mi dech w piersiach. Stałam dobre kilkanaście minut zachwycając się wyglądem niepowtarzalnej ramy. Miała kolor mahoniowy, a wzory jakie na niej wyrzeźbiono musiały wyjść z pod dłuta wybitnego artysty. Gdy się opamiętałam zauważyłam, że obok mnie z równym zainteresowaniem przygląda się temu przedmiotowi jakiś mężczyzna. „ O nie! Będzie moje! ” – pomyślałam zaczepiając sprzedawczynię o cenę tego cacka. Gdy ją usłyszałam nogi mi się ugięły z wrażenia. Tyle pieniędzy to prawie dwie moje pensje. Co prawda miałam jeszcze trochę oszczędności, jednak te nie były do ruszenia. Szpakowaty Pan stojący obok tylko czekał na moją rezygnację. Z tryumfalnym uśmiechem na ustach wszedł w posiadanie lustra, które chyba od dziś będzie prześladować mnie w snach. Na pocieszenie kupiłam dwa obrazy olejne, które nieopodal prezentował rosły mężczyzna. Lepszy wróbel w garści, niż gołąb na dachu.

Pędzle i inne symbole sztuki

Kim jest artysta? Określenie to jest bardzo popularne i często używane w stosunku do różnych osób, w kontekście nie konieczie wykonywanego zawodu, ale danej czynności, lub pewnej specyfiki zachowania, bądź sposobu bycia. Jeśli chodzi o sam definicję tego słowa, oznacza osobę, która tworzy rzeczy materialne lub niematerialne, posiadające cechy, które kwalifikuję je jako dzieło sztuki. W przeciwieństwie do rzemieślników, którzy odtwarzają jedynie na podstawie gotowego projektu, wykorzystując nabyte umiejętności techniczne, artysta jest osobą, która tworzy coś z niczego. W wypadku pierwszego pracuje głównie lewa półkula mózgu, w wypadku drugiego ta przeciwna. To są zasadnicze różnice między tymi dwoma grupami. Dobrym przykładem jest muzyka i kompozytorzy oraz instrumentaliści, którzy odgrywają z nut podyktowane przez dyrygenta/kompozytora dźwięki. Do dzieł sztuki zaliczyć można nie tylko obrazy olejne, ale także doskonale wykonany naszyjnik, czy lustro w stylowej ramie. Zatem nie tylko pędzle i dłuta są symbolami sztuki, ale także narzędzia służące do wyrobu biżuterii.

Gdzie można wieszać lustra w ramach?

Lustra różnią się miedzy sobą nie tylko kształtem ale także grubością i rodzajem materiału, z którego są wykonane. Są zarówno lustra bardzo zwykłe jak i bardzo ozdobne. Gdzie tak właściwie można powiesić lustro? Praktycznie wszędzie. Ostatnio bardzo modne są najróżniejsze lustra, także lustra w ramach.
Lustra można wieszać zarówno pojedynczo jak i w całych kompozycjach. Odpowiednio dopasowane lustra mogą być doskonałą ozdobą nie tylko ściany ale także całego pomieszczenia. Ostrożnie jednak należy wybierać lustro w stylowej ramie. Na pewno stanowi ono doskonałą ozdobę, jednak przede wszystkim rama musi być odpowiednio dopasowana do wnętrza. Można także z powodzeniem skomponować obrazy w stylowych ramach i takie same ramy wybrać do obrazu.
Lustra nie tylko pasują do łazienki. Można wieszać je zarówno w przedpokoju jak i w pokojach. Wymaga to jednak wyboru odpowiednich luster oraz ram, jeżeli to lustra w ramach mają ozdabiać ściany. Każda dekoracja ścian jest dobra. Takie dekoracje na pewno nadadzą każdemu wnętrzu odpowiedniego klimatu i pozwolą na indywidualizm. Przecież tylko takie drobne elementy pozwalają na stworzenie klimatu w pomieszczeniach i nadanie mu niepowtarzalnego wyglądu.

Co można zrobić z farbą akrylową?

Farby akrylowe nie tylko służą do malowania ścian w domu czy drewnianych mebli, równie pięknie wyglądają na płótnie malarskim w formie gotowego, kolorowego obrazu. Równie popularne do malowania artystycznego są farby olejne i akwarele. Jednak malowanie domu farbami olejnymi należy już do przeszłości, ponieważ dzisiaj prawie całkowicie zastąpiły je farby akrylowe. Farbą akrylową można pomalować między innymi ściany w różnych odcieniach kolorystycznych, a później ozdobić je tą samą farbą czy też farbami akwarelowymi lub naklejkami winylowymi. Jednak największą ozdobą każdego domu jest piękne lustro w stylowej ramie czy też obrazy ręcznie malowane. Takie elementy dekoracyjne świetnie pasują do każdego wnętrza. Nie trzeba od razu kupować płótna wielkości Panoramy Racławickiej, nawet mały obrazek wielkości 15 cm na 15 cm może dodać pomieszczeniu charakteru. Ponadto lustra optycznie powiększają przestrzeń dlatego mogą być zawieszane nawet w małych pomieszczeniach takich jak korytarz lub przedpokój. Jednakże obrazy ręcznie malowane oprawione w odpowiednią ramę mogą zawisnąć w pokojach takich jak sypialnia, kuchnia czy salon nawet jeśli pokoje te są urządzone w stylu modern. Wtedy wystarczy zamienić bogato zdobioną drewnianą ramę na szklaną antyramę, aby obraz nabrał zupełnie nowego wyglądu.

Lustra w stylowych ramach i obrazy

Obecnie na rynku ukazuje się bardzo wiele czasopism, które traktują o tym, jak dekorować wnętrza i co robić, by optycznie zwiększać powierzchnię swojego mieszkania lub domu. Co ciekawe, gazety te cieszą się ogromną popularnością. Jak wynika z przeprowadzonych badań, czyta je ponad połowa społeczeństwa. Ostatnie numery pokazują, że coraz częściej wraca moda na montowanie w domu luster. Dlaczego? Przede wszystkim doskonale się one prezentują. Niemal każde lustro w stylowej ramie jest w stanie totalnie odmienić wygląd każdego domu i każdego mieszkania. Szczególnie takiego, który nie ma zbyt dużej powierzchni. Udowodniono, że lustra w ramach optycznie zwiększają powierzchnię. Poleca się więc, by takich luster w mieszkaniach i domach montować jak najwięcej. Ale nie każdy rzecz jasna przekonany jest do tego typu wystroju. Są to najczęściej osoby, które nie lubią nieustannie siebie oglądać, a lustra właśnie do tego zmuszają. Tacy przeciwnicy szklanych szyb, decydują się najczęściej na obrazy ręcznie malowane. Zawieszają je w wielu miejscach swojego mieszkania i tym samym czują się komfortowo i stylowo jednocześnie.