Archiwa tagu: canvas

Sklepy plastyczne nie tylko dla artystów

Po skończeniu liceum ogólnokształcącego ciężko znaleźć pracę. Postanowiłam więc kontynuować naukę, jednak studia niestety nie wchodziły w rachubę. Nie mogłam pozwolić sobie na naukę w trybie dziennym, a uczelnie prywatne były dla mnie zbyt drogie. Mój wybór to studium policealne, na kierunku Technik Organizacji Reklamy. Okazało się, iż nie takie to proste jakby się mogło wydawać. Specjalista z tej dziedziny musi posiadać naprawdę dużą wiedzę, z różnych dziedzin. W ramach zajęć pojawiła się ekonomia, towaroznawstwo, historia sztuki i naprawdę dużo rysunku. Musiałam więc odwiedzić sklep dla plastyków i zaopatrzyć się w komplet ołówków, szkicowniki, tuby rysunkowe i inne przybory kreślarskie oraz malarskie. Egzaminy końcowe były bogate w pytania z tej dziedziny. Jedno z nich np. dotyczyło canvas, czyli płótna malarskiego odpornego na pleśnienie i promienie UV. Egzaminy zdałam pomyślnie, natomiast zdobyta tam wiedza przydaje się nie tylko w pracy.

Mistrzowie podobrazia cz. 13 – George Grosz

George Grosz, prawdziwe nazwisko Georg Ehrenfried Groß, grafik i karykaturzysta pochodzenia niemiecko-amerykańskiego. Urodził się 26 lipca 1893 roku w Berlinie, tam też zmarł 6 lipca 1959 roku. Jego canvas z lat dwudziestych zaliczane są do tak zwanej Nowej Rzeczowości. Jego podobrazia piętnowały stosunki w Republice Weimarskiej i przedstawiały rozkład tamtejszego społeczeństwa. Grosz podejmował się karykaturowania gospodarki, polityki, przemysłu militarnego i kleru w latach 20′ XX wieku. Jego obrazy olejne ukazywały czarną stronę życia wielkich miast, między innymi przemoc, perwersję, morderstwa i patologię. Jako dziecko podczas edukacji gimnazjalnej pobierał lekcje u nauczyciela sztuki. Już będąc dzieckiem tworzył kopie rysunków, które dopełniać mialy opowiadania przygodowo-detektywistyczne. Największą wagę przykładał do dramaturgii w ilustracjach. Kontrowersje jakie powstały wokół jego osoby zmusiły Grosza do opuszczenia szkoły. W 1909 podjął studia na Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Dreźnie.

Czy kupić gotowe podobrazie.

Najbardziej powszechna i najczęściej wybierana jest technika olejna. Wymaga ona jednak odpowiedniego przygotowania. Najczęściej to płótno malarskie jest konieczne, aby namalować obraz. Zazwyczaj stosuje się płótna lniane czy też bawełniane. Ostatnio także płótno syntetyczne zaczyna być coraz częściej wybierane. Najlepszym chyba rodzajem jest czyste płótno bawełniane, zwane canvas. Wyróżnia się ono nie tylko odpornością na promieniowanie ale także odporne jest na pleśń.
Aby jednak można było rozpocząć malowanie, każde podobrazie musi być odpowiednio przygotowane. Wielu artystów malarzy samodzielnie przygotowuje podobrazia. Nie jest to jednak wcale takie łatwe i wymaga nie tylko pracy ale także czasu.
Innym rozwiązaniem są już gotowe podobrazia, które bez problemu można kupić w sklepach plastycznych. Takie podobrazia są dostępne w różnych gatunkach i rozmiarach. Zakup gotowego już podobrazia jest doskonałym rozwiązaniem dla tych osób, które nie bardzo widzą, w jaki sposób samodzielnie je przygotować lub też nie mają na to czasu. Każdy może dobrać takie podobrazie, które najbardziej mu odpowiada zarówno pod względem wymiarowym jak i gatunkowym i cenowym.

Płótno malarskie- jakie wybrać?

W dzisiejszych czasach preferowanym przez malarzy podobraziem jest płótno malarskie. Oczywiście takie podkłady jak drewno, czy szkło dalej są używane ale zdecydowanie rzadziej niż płótno. Każdy sklep plastyczny posiada w swoim magazynie płótna, najbardziej powszechnym, najtrwalszym i najczęściej kupowanym jest Canvas. Występuje w dwóch wersjach, matowej i błyszczące. Zbudowany jest w 100 procentach z bawełny. Najmniejsze i najsłabsze jakościowo rolki Canvasu, można kupić już za 150-200zł, natomiast płótno jakościowo lepsze kosztuje odpowiednio drożej nawet do 1800 złotych. Canvas posiada wiele wyjątkowych właściwości, które czynią go najczęściej kupowanym płótnem. Przede wszystkim, jest odporny na promieniowanie UV, oraz posiada zabezpieczenie przed pleśnią. Poza tym charakteryzuje się dużą chłonnością atramentu, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie ostrości konturu oraz nasycenie kolorów. Dzięki swoim szczególnym właściwościom Canvas często używany jest w muzeach, czy też galeriach sztuki.

Tkanina

 Podłoże do  malowania i nadrukowywania dzieł malarskich, reprodukcji i reklam wielkoformatowych, to canvas. Jest to wyjątkowa tkanina, która posiada szerokie zastosowanie w malarstwie i w reklamie. Może być stosowana jako nośnik reprodukcji fotograficznych ale też jako płótno malarskie. Występuje w dwóch odmianach – matowej i błyszczącej. Obie odmiany stosowane są do drukowania obrazów za pomocą kolorowych tuszy w ploterach. Wyjątkową zaletą tego bawełnianego płótna jest specyficzna chłonność, a także powłoka chroniąca je przed promieniami UV, prze co ekspozycje z powodzeniem można umieszczać na zewnątrz. Materiał posiada także ochronę przed pleśnią. Wysoka chłonność farb i atramentów to wyjątkowy walor, pozwalający na wierne odwzorowanie obrazów i ekspozycję w miejscu, gdzie natężenie światła i jego gra jest istotne dla odbioru wrażeń wizualnych. Dlatego płótno przydatne jest w takich miejscach jak galeria, muzeum czy studio fotograficzne. Niewątpliwie każdy sklep dla plastyków powinien mieć to płótno w ofercie.

Przyjęcia weselne

We współczesnych czasach możemy spotkać się z bardzo wystawnymi przyjęciami weselnymi, na które młodzi ludzie lub trochę starsi wydają całe góry pieniędzy. Dzieje się tak, ponieważ staję się to coraz bardziej popularne aby takie imprezy były jak najlepiej zapamiętane i przeprowadzone. Powstało wiele domów weselnych, które specjalizują się w organizowaniu tego typu imprez. Czasami również wesela organizuję się na zamkach, gdzie jako wystrój możemy spotkać canvas czy inne płótno malarskie, które nadaje miejscu specyficznego nastroju. Często również aby dopasować się do takiego miejsca wprowadza się specyficzne stroje, tak aby komponowały się z wystrojem wnętrza. Takie imprezy na pewno będą niezapomniane przez gości przez długie lata, ale co się z tym wiąże będziemy musieli słono za nie zapłacić. Często dzieciom w organizowaniu przyjęć weselnych pomagają rodzice, nie zawsze jednak mają takie możliwości i młodzi muszą radzić sobie sami i na przykład brać pożyczki. Czasami warto zapłacić więcej aby sztaluga ze świetnym obrazem zdobiła naszą sale.

Najlepszy sklep dla plastyków

Z niezmierną chęcią możemy serdecznie zaprosić Państwa do skorzystania z oferty naszego sklepu posiadającego w swojej ofercie różnego rodzaju artykuły plastyczne, w szczególności sztalugi, pędzle i inne artykuły, które przydadzą się wszystkim artystom i osobom zainteresowanym plastyką. Chcieliśmy Państwu przedstawić szeroką gamę artykułów, niezbędnych do wyposażenia każdego warsztatu artystycznego. Oferowane przez naszych przedstawicieli canvas dostępne są w naszych salonach w różnych wymiarach, co powoduje wzrost ich atrakcyjności. Aby wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom, niedawno uruchomiliśmy także możliwość zamawiania naszych produktów przez Internet. Wystarczy wejść na naszą stronę, wypełnić krótki formularz i cieszyć się z szybkości i profesjonalizmu usługi, która gwarantuje nasza firma. Setki zadowolonych klientów stanowi najlepszy dowód na to, że warto zaufać kompetencjom naszego sklepu i zaopatrzyć się właśnie u nas. Dostępna jest także możliwość telefonicznego kontaktu z naszymi konsultantami, którzy w kompetentny sposób odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Pomysł na biznes – sklep dla plastyków

Kryzys spowodował upadek niezliczonej wręcz liczby małych i średnich przedsiębiorstw z przeróżnych branż. Padały i padają lokale oferujące tak zwaną małą gastronomię i Fast – food, to samo spotyka drobnych sklepikarzy, jak i różne usługi – ksero, poligrafia, a także dorabianie kluczy czy krawiectwo – wszystkie te branże przeżywają ciężkie chwilę. Konsumenci po prostu zaciskają pasa i unikają jakichkolwiek zbędnych obciążeń swojego budżetu, nawet tych kilkuzłotowych. Cóż, społeczeństwo dobrobytu okazało się jedynie mrzonką.
Tym niemniej każdy w zasadzie sklep plastyczny, a więc taki przybytek, w którym kupimy canvas, dłuta czy różnego rodzaju pędzle trzyma się – nawet w czasach permanentnego kryzysu – całkiem dobrze. Warto przyjrzeć się temu zjawisku bliżej…
Skąd takie udane prosperity w czasach globalnej recesji. Podstawowa kwestia to konkurencja, a w zasadzie jej całkowity brak. Istnieją oczywiście sklepy dla plastyków, jednak ich ilość jest tak nieznaczna, że analizując wpływ konkurencji na funkcjonowanie i zyskowność takiego przedsięwzięcia w biznes palnie ociera się o błąd statystyczny.

Dla początkujących – sklep plastyczny radzi

Wszystkim tym, którzy chcą, ale nigdy jeszcze tego nie robili – pomożemy. Wszyscy ci, którzy chcą spróbować swoich sił w sztukach plastycznych mogą liczyć na naszą fachową, dyskretną i nienarzucającą się pomoc.
Nie orientujecie się po co plastykowi dłuta? Czym do jasnej cholery są podobrazia czy choćby co oznacza tajemnicza i obco brzmiąca nazwa canvas? Spokojnie – dzięki nam i naszemu poradnikowi, wszystko to będzie jaśniejsze niż żółty na słonecznikach u van Gogha.

Zacznijmy więc – na początek skupmy się na tym dziwacznym słowem, którym są podobrazia. Co to ma być? Kawałek ściany, który zakrywa obraz?
Otóż oznacza ona nic innego, jak tylko podłoże malarskie, używa się tej nazwy jedynie w malarstwie sztalugowym. Wyróżniamy trzy rodzaje podobrazia: drewniane, płócienne i papierowe oraz metalowe, choć nie jest to wyliczenie enumeratywne, skupimy się jednak tylko na tych najpopularniejszych. Drewno to najstarszy – co w sumie jest dość oczywiste – materiał na podobrazia. Używano go już w starożytności, obecnie także – choć częściej pod postacią sklejek i płyt.

Podobrazia, czyli o podstawie obrazu

Często spotykamy się ze zrównaniem znaczeń słów „obraz” i „płótno”. Trzeba przyznać, że rzeczywiście w większości przypadków jest to uzasadnione, niemniej jednak płótno nie jest jedynym materiałem, na którym można malować. W języku malarstwa cała kategorię materiałów, na których można malować, określa się zbiorczym określeniem „podobrazia”. Najstarszym jest oczywiście drewno, płótno rozpowszechniło się kilkaset lat temu, jednak nie można też mówić po prostu „płótno malarskie”, ponieważ wyróżnia się kilka jego typów. Pomiędzy sobą poszczególne typy różnią się gęstością splotów, rodzajem tkaniny, gęstością, grubością i chłonnością w stosunku do farby. Najpopularniejsze płótno to canvas, co zresztą po przetłumaczeniu na polski daje ni mniej, ni więcej tylko właśnie polskie słowo „płótno”. Jego zaletą jest bez wątpienia niezwykła uniwersalność, jednak również ona jest powodem, dla którego nie wszyscy malarze darzą taki typ płótna specjalną sympatią. Powszechność często może prowadzić do utraty oryginalności, a więc twórczy często uciekają się do używania innego podobrazia niż większość nurtu, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie bardziej oryginalnych efektów.