Obrazy olejne 

Każdy wielki malarz tworzył swoje dzieła inspirowany różnymi przeżyciami, widokami oraz emocjami. Najsłynniejsze dzieła powstały w czasie renesansu gdzie powstały liczne obrazy olejne. Obrazy olejne były i są do naszych czasów wyjątkowymi dziełami sztuki. Obrazy ręcznie malowane cechowały się wyrafinowaną grą barw oraz ukazywał niezwykłość kolorów. Różne kolory były na siebie nakładane, mieszane oraz retuszowane co przynosiło wyjątkowe efekty. Dziś mało już powstaje takich obrazów. Obrazy olejne były malowane przez wielu artystów. Jednym z nich był Georges-Pierre Seurat. Był on malarzem w XIX, jego najsłynniejsze dzieła, które są podziwiane i są inspiracją dla wielu współczesnych artystów, to „Niedzielne popołudnie na Grande Jatte” oraz „Kąpiel w Asnieres”. Ich talent jest doceniany w dzisiejszych czasach. Obrazy w stylowych ramach znajdują się w największych muzeach świata. Są do dzieła, które dziś kosztują wiele tysięcy dolarów. Malowidła te są przechowywane w odpowiednich pomieszczeniach, gdzie panuje idealna temperatura, są zabezpieczane przed niszczeniem oraz wilgocią. W szczególny sposób dba się aby zachowały swoją długo wieczność.

Ręczne malowidła 

Najsłynniejsze dzieła sztuki takich malarzy jak Georges-Pierre Seurat, Leonardo da Vinci, (Jean-François Millet, Pablem Picassem, Jan Matejko, swoje dzieła na malowani ręcznie. Obrazy ręcznie malowane to unikatowe dzieła. Tak słynne obraz jak Dama z łasiczką, Ostatnia Wieczerza albo Bitwa pod Grunwaldem i wiele, wiele innych dzieł to obraz ręcznie malowane. Znawcy ostrzegają w tych obrazach idealne pociągnięcia pędzlem, różne mieszanie farb, nakładanie barw, retuszowanie. Obrazy olejne nie powstały w jeden dzień czy jedną noc, do praca, która wymagała wielu godzin pracy, wielu godzin wyrzeczeń oraz nakładu finansowego. W swoje dzieła malarze ci włożyli wszelkie siły i możliwości. Starali stworzyć obraz, który przetrwa wiele lat. I tak właśnie się stało. Używali najlepszych w tamtych czasach farby, pędzle, płótna oraz podkładów. Dzięki takiej dokładności obrazy te przetrwały do naszych czasów. Słynni malarze w swoich czasach nie byli tak doceniani jak dziś. Dziś nie jeden miłośnik dzieł sztuki wyda nawet kilka milionów dolarów by móc powiesić taki obraz u siebie na ścianie.

Rzeźba

Rzeźba to jedna z dyscyplin sztuki. Jest to dziedzina, która jest bardzo skomplikowana. Historia rzeźby sięga dawnych czasów. Rzeźby są wykonywane z dłuta. Rzeźby są podzielone na pewne klasy np. rzeźby płaskie, płaskorzeźby, wolno stojące, grupowe. Przedstawiają one różną tematyczne np. posągi, popiersia, głowy, zwierząt fantastyczne, zwierzęta rzeczywiste. Można rzeźby podzielić na pewne funkcję np. dekoracyjne, architektoniczne, kulturowe oraz memoratywne. Każda z tych dzieł jest wykonana za pomocą innego sprzętu np. profesjonalne pędzle. Do stworzenia dzieła rzeźbiarstwa wykorzystuje się kamieni, materiałów szlachetnych, tworzyw sztucznych, kości słoniowych, gliny, wosku, brązu oraz drewna. Każdy materiał potrzebuje innego dłuta. Dłuta do wyrzeźbienia są stworzone do odpowiedniego rodzaju materiału. Do najsłynniejszych rzeźb należą Dawid Michała Anioła, Dyskobol, Wilczyca – Antonia del Pollaiolo, czy w Polsce Syrenka Warszawska, albo Kolumna Zygmunta. Są to dzieła sztuki wykonane za pomocą kilku rodzaj dłuta oraz zestawy malarskie. Są to dzieła, które są podziwiane. Stanowią wyjątkowe dzieła, zabytek a także atrakcje turystyczną.

Sztalugi 

Tak jak każda dziedzina potrzebuje specjalnych narzędzi, przyborów tak malarstwo potrzebuje odpowiedni zestaw farb czy profesjonalne pędzle. Dziś dla wielu jest inspiracja dla wielu jest natura np. kwiaty, warzywa, zwierzęta czy ptaki. Aby móc wyjść na łono przyrody należy zabrać ze sobą najpotrzebniejsze przybory. Sztalugi przenośne, pędzle oraz farby. Gdyby nie sztalugi malowanie było by bardzo utrudnione. Dzięki sztalugom malarz może stać, siedzieć w takiej pozycji, w której jest wstanie uchwycić to co najważniejsze. Sztalugi można ustawić w takim miejscu aby było dobrze widoczne to co planuje się namalować oraz dobrać odpowiednią barwę cieni i promieni słońca.  Każdy element wpływa na wyjątkowość dzieła. Zarówno przybory malarskie jak i odpowiednie położenie, właściwy dobór kolorów wpływają na obraz. Niektórzy lubią malować za dnia inni w nocy a jeszcze inni w południe. Niektórzy uwielbiają malować wschody i zachody słońca. Jest wiele możliwości tworzenia obrazów. Największy sukcesem jest to kiedy obraz zadowoli samego autora.

Stylowe ramy 

Każda opoka miała swój wyjątkowy charakter. Każdy styl był jedyny w swoim rodzaju. Obojętnie jakie dzieło malarskie wykonane na dobrym płótnie wymaga dobrego wykończenia. Każdy obraz wymaga ramy. Obrazy w stylowych ramach można zobaczyć prawie w każdej galerii. Obrazy w stylowych ramach ukazują swoją wyjątkowość, piękno. Każdy pokój wymaga delikatnego wykończenia, który podkreśla piękno. Albo każda potrawa musi być odpowiednio podana. Co z tego, że danie będzie pyszne, wykwintne a będzie podane na plastikowym talerzu? Wówczas całe danie straci smak, ulotni się jego wyjątkowość. Tak samo jest z każdym dziełem sztuki. Obrazy w stylowych ramach to wykwintna potrawa podana na pięknym talerzu. Ramy dodają obrazom stylu, wypełniają je. Jest to istotny element, o którym należy pamiętać. Nie można powiesić na ścianie obrazu bez ramy. Zawsze by czegoś w nim brakowało. Jest to mały ale za razem znaczący dodatek. Obrazy ręcznie malowane, obrazy olejne muszą być umieszczone w pięknych ramach

Tkanina

 Podłoże do  malowania i nadrukowywania dzieł malarskich, reprodukcji i reklam wielkoformatowych, to canvas. Jest to wyjątkowa tkanina, która posiada szerokie zastosowanie w malarstwie i w reklamie. Może być stosowana jako nośnik reprodukcji fotograficznych ale też jako płótno malarskie. Występuje w dwóch odmianach – matowej i błyszczącej. Obie odmiany stosowane są do drukowania obrazów za pomocą kolorowych tuszy w ploterach. Wyjątkową zaletą tego bawełnianego płótna jest specyficzna chłonność, a także powłoka chroniąca je przed promieniami UV, prze co ekspozycje z powodzeniem można umieszczać na zewnątrz. Materiał posiada także ochronę przed pleśnią. Wysoka chłonność farb i atramentów to wyjątkowy walor, pozwalający na wierne odwzorowanie obrazów i ekspozycję w miejscu, gdzie natężenie światła i jego gra jest istotne dla odbioru wrażeń wizualnych. Dlatego płótno przydatne jest w takich miejscach jak galeria, muzeum czy studio fotograficzne. Niewątpliwie każdy sklep dla plastyków powinien mieć to płótno w ofercie.

Akryle i oleje.

Jeśli chodzi o współczesną twórczość artystów plastyków, nie sposób przecenić zalet, jakie posiadają farby akrylowe. Są one tańszą alternatywą dla innych rodzajów farb, jednocześnie pozwalają się bezproblemowo mieszać. Dodatkową zaletą jest możliwość retuszowania. Akurat jeśli chodzi swobodne nadawanie faktur, to w tym przypadku farby olejne bardziej się do tego nadają. Jednakże farby akrylowe można mieszać z różnymi substancjami, na przykład z pumeksem, tworząc również ciekawe faktury. Dodatkową zaletą akrylu jest zdolność wiązania się z innymi substancjami i nie istnieje obawa, ze coś może się wykruszyć. Wyprodukowane przez wiodących producentów zestawy farb, charakteryzują się doskonałą jakością. Ich kolory są perfekcyjnie nasycone a trwałość też jest ważną zaleta. Posiadają ten sam stopień połysku i identyczny czas wysychania. Ich konsystencja umożliwia malowanie nawet amatorom hobbystom a podczas malowania można uzyskać charakterystyczny ślad pędzla. Farby też charakteryzują się doskonałą sprężystością, więc bez obawy obraz można zwinąć w rulon.

Przybory malarskie.

Istnieje różnorodność przyborów dla artystów plastyków. Spora ich grupa szczególnie upodobała sobie pastele. Są to niewielkie sztyfty zrobione z malarskiego pigmentu, a dodatkiem jest tutaj kreda, glinka lub gips. Są dwa, główne rodzaje pasteli: pastele suche i olejne. Te pierwsze dają miękką kreskę, która dosyć łatwo odpada od podłoża. Kolor jej jest matowy. Natomiast pastele olejne nie odczepiają się tak łatwo od powierzchni, kolor ich tez jest intensywniejszy, jednak nie dają się już tak łatwo rozcierać w czasie pracy, więc przenikanie kolorów osiągalne jest trudniej. Jako, że artysta pracuje za pomocą sztyftów i rysików, to pędzle są mu raczej zbędne. Sens malowania pastelami, w zasadzie polega na wcieraniu ich w podobrazie, z tym, ze musi ono być raczej szorstkie. Decyduje to o końcowym wyglądzie dzieła. Prace wykonane pastelami charakteryzuje lekkość, delikatne przenikanie barw, lekkość i powab. Ze względu na swą specyfikę,  twórczość przy pomocy pasteli, jest czymś pośrednim między rysunkiem a malarstwem.

Sklepy dla artystów.

W dzisiejszych czasach bardzo łatwo i przyjemnie można uprawiać swoje ukochane hobby, które nawet może w końcu stać się życiowa pasją, która nie dosyć, że będzie przynosić ogromna satysfakcję, to jeszcze może dostarczyć sporego dochodu. Dotyczy to wszelkich zainteresowań, ale przede wszystkim można mówić o plastyce. Właśnie o tego typu klientów, powinien dbać każdy dobry sklep plastyczny. W ofercie takiego sklepu powinny znajdować się takie produkty, które umożliwią każdemu satysfakcjonujące uprawianie swojego hobby. Tak więc zaliczymy do tego różnego rodzaju podobrazia, różne rodzaje farb, kredek, pasteli, pędzli, rysików i innych przyborów. Oferta każdego z takich sklepów bywa na ogół bardzo różnorodna i tym samym bardzo inspirująca. Klient, nawet ten bardzo wymagający, oprócz poszukiwanego asortymentu, powinien także spotkać się z fachowym doradztwem, co jest sprawą ważną, zwłaszcza dla początkujących. Właśnie dla nich sporządzane są specjalne zestawy malarskie, tworzone w sposób zależny od indywidualnych potrzeb danego artysty.

Oleje

Dziś już trochę rzadziej używa się tego rodzaju farb. Osoby uprawiające malarstwo chętniej sięgają po wygodniejsze farby akrylowe, jednak istnieje grupa twórców, wiernie oddana innemu, bardziej tradycyjnemu rodzajowi farb. Malowanie za pomocą farb olejnych, polega na nakładaniu ich na naprężone płótno lub deskę. Farby olejne składają się z oleju lnianego i odpowiednich pigmentów. Dopuszczalne są inne oleje pochodzenia roślinnego. Czasem występuje wosk, który działa jak stabilizator. Malowanie farbami olejnym jest bardzo kosztowne, ale daje przeogromne możliwości. Łatwo dobiera i miesza się farby, doskonale osiąga się przenikanie kolorów. Można osiągnąć też dowolne różnorodne faktury, które wpływają na efekt końcowy dzieła. Farby można też wielokrotnie nakładać na siebie, osiągając między innymi efekt przenikania kolorów. Najlepsze efekty uzyskuje się, w przypadku, gdy w użyciu są profesjonalne pędzle. Gdy warsztat malarza jest dobrze opanowany, technika ta jest bardzo wdzięczną techniką, dającą twórcy pełną satysfakcję.